Rubriky:

Běžkyně sobě

Dokážou odhodit šminky a běžet. I takové jsou celebrity

2. března 2015 12:05 - Praha

Ženy a běh patří k sobě už dlouho. Tak například ve slezské Vratislavi, která patřila až do poloviny 18. století Českému království, se konával běh mladých svobodných žen o ceny. Běželo vždy devět až deset žen - první získala kožich, druhá čepici, další střevíce, rukávník a punčochy. Tedy ceny na tehdejší dobu velmi zajímavé.

 

Michaela Říhová, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

I dnes ženy běhají z mnoha důvodů. A jak jsou na tom ty slavné? Například manželka britského prince Williama Kate Middletonová je sice oddaná zdravé stravě, ale miluje i běh, stejně jako zpěvačka a dvojnásobná maminka Alicia Keys. Také modelka Heidi Klum už mnohokrát přiznala, že postavu nemá zadarmo. Ráda běhá a chodí posilovat s kamarády.

Celulitida? Otázka, která stále budí pozornost. Musíte bojovat

Pojďme se podívat na další světové celebrity.

Renée Zellwegerová

Každodenním cílem představitelky filmové Bridget Jones je uběhnout pět kilometrů, ať už na běžeckém pásu v posilovně nebo venku na čerstvém vzduchu. O běhání mluví jako o své terapii – je to pro ni doba, kdy se může úplně odreagovat.

Katie Holmesová

Americká herečka běhá dlouhodobě, dokonce několikrát zvládla i newyorský maraton. Dává přednost delším tratím, na kterých se prý dostane do běžeckého „transu".

Reese Witherspoonová

Pravá blondýnka a aktivní podporovatelka mnoha charitativních projektů získává energii na své aktivity právě z běhání. Nejraději má ranní výběhy v Los Angeles se svým manželem.

Alanis Morissette

Běhu doslova propadla, od roku 2010 účastní newyorského maratonu. Běhání zpěvačce pomáhá vyčistit si hlavu od zbytečných starostí a zůstat soustředěná. V rozhovoru pro magazín Runner's World uvedla, že díky běhání v jejím životě nemají deprese žádné místo.

Taťána Kuchařová

Česká modelka podporuje projekt povzbuzující ženy k běhání. Například se přihlásila na adidas Běh pro ženy na pět kilometrů. S běháním proto rozhodně neskončila. „Je to skvělý způsob, jak si udržet fyzičku, kterou jsem si tak pracně vybudovala. Kromě toho je to úžasný relax a zábava. Myslím, že mě to jen tak nepustí," nechala se slyšet. „A každé ženě, která s běháním ještě pořádně nezačala, běh vřele doporučuju."

Celebrity v Česku potkáte také na unikátním Lodičkovém běhu na vysokých podpatcích.

„Lodičkový sprint je pro nás samozřejmě kromě zábavy a recese také oslava ženské krásy, protože podpatky byly vždy spojeny s krásou a elegancí," říká Tomáš Bojda z agentury seventy7, která akci organizovala.

Účastnice běhají trasu dlouhou 40 metrů. Podmínkou účasti je podpatek minimálně o osmi centimetrech. Závodu se už zúčastnily třeba moderátorka Nikol Moravcová, herečka Nikol Kouklová nebo modelka Michaela Štoudková.

Běh zažívá obrovský boom, čím dál populárnější je právě i mezi celebritami.

A jak jste na tom vy?

Markéta Lyachová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce