Rubriky:

Odjinud

Živě

Čína potrestala doživotně tři maratonce za podvod v Bostonu

19. dubna 2019 12:26 - Peking/Praha

Tři čínští běžci se doživotně nesmějí zúčastnit žádného závodu za podvod na slavném Bostonském maratonu. Jeden byl národní atletickou asociací potrestán za to, že věnoval své startovní číslo jinému, zbývající dva podle čínských médií předložili falešné potvrzení, aby se dostali na start. Nejstarší maraton světa se běžel v pondělí, každoročně se ho účastní až půl milionu lidí.

 

Lisi Niesner, Reuters

Čínská asociace (CAA) upozornila, že pokud zjistí porušení pravidel ještě u dalších, bude rovněž následovat doživotní distanc. "Nebudou zemi dělat špatné jméno," uvedla.

Popularita maratonu v Číně rapidně roste, za loňský rok se tam konalo na 1500 závodů. Na startu v Bostonu bylo v pondělí více než 500 čínských vytrvalců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce