Rubriky:

Odjinud

Popadané stromy srazily závod. Ne však na kolena

24. srpna 2017 08:37 - Praha

Víkendové bouřky spojené s vichřicí a lesní kalamitou na Šumavě způsobily, že třetí letošní díl oblíbeného závodu pro drsňáky Army Run v Horní Plané musel být přesunut až na podzimní termín. V lesích v okolí Horní Plané panuje kalamitní stav, a navíc byl vyhlášen zákaz vstupu do lesů. V lesích, které jsou plné popadaných stromů, totiž není vůbec bezpečno. Přímo na místě se intenzívně pracuje na odstraňování polomů a dalších škod.

 

armyrun.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Organizátoři Army Runu vyvíjeli na trati závodu maximální úsilí, aby se podařilo závod uspořádat. Ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, které lesy v lokalitě z Horní Plané obhospodařují, se snažili vytvořit takové podmínky, aby se sobotní a nedělní závody mohly uskutečnit. Situace v lesích je ale velice vážná a každou chvílí hrozí nebezpečí pádů stromů a zatarasení přístupových cest a bezpečnost účastníků závodu by mohla být vážně ohrožena.

Co takhle trénink po vzoru britské pěchoty?

„Z hlediska přístupnosti trasy závodu a hlavně celkové bezpečnosti závodníků i diváků není možné, abychom závod uspořádali. Do lesů je zakázán vstup a na vlastní oči jsme viděli, jak složitá situace v lesích vládne. Přede všemi je na Šumavě obrovské množství práce, aby se podařilo lesy dostat do stavu, aby bylo bezpečné se v nich pohybovat. Musíme vzniklou situaci a nařízení o zákazu vstupu do lesů respektovat," řekl jeden z organizátorů Army Runu Jiří Chrt.

O závody v Horní Plané ale vyznavači Army Runu nepřijdou. Po dohodě se zástupci Vojenských lesů a statků se všechny tři závody Captain, Major a General uskuteční o víkendu 4. a 5. listopadu 2017. „Velice nás to mrzí, ale přírodě neporučíme. Velmi oceňujeme, jakým způsobem se pracovníci lesů vrhli do odklízení vzniklých škod okolo Horní Plané i jinde na Šumavě. Dohodli jsme se na náhradním termínu, na který platí stávající registrace. Doufáme, že naši příznivci nám zůstanou věrní a po závodě v Praze na Vítkově se společně setkáme na začátku listopadu v Horní Plané," sdělil druhý z šéfů Army Runu Ondřej Kodeš.

O záplavu dřiny, potu, bahna a endorfinů tak vyznavači překážkových outdoorových závodů určitě nepřijdou. Všichni si je budou moci užít v náhradním termínu, aniž by ale zbytečně riskovali v nestabilním terénu.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce