Rubriky:

Odjinud

Rupp vyhrál jako první Američan po 15 letech Chicagský maratón

8. října 2017 18:13 - Chicago

Galen Rupp se stal po 15 letech prvním americkým vítězem Chicagského maratonu. Mezi ženami si v neděli připsala premiérový maratónský triumf bývalá olympijská vítězka a mistryně světa z dráhy Tiruneš Dibabaová z Etiopie.

 

Nam Y. Huh, ČTK/AP

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jednatřicetiletý Rupp, bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro, vyhrál 40. ročník maratónu v Chicagu v osobním rekordu 2:09:20. Druhý muž z letošního Bostonského maratónu se zhruba pět kilometrů před cílem odpoutal od loňského vítěze Abela Kiruie z Keni a porazil ho o 28 sekund. Třetí byl další keňský vytrvalec Bernard Kipyego (2:10:23).

Dibabaová zvítězila v druhém nejrychlejším čase v Chicagu 2:18:31. Rychleji v třetím nejlidnatějším městě USA běžela jen v roce 2002 Britka Paula Radcliffeová (2:17:18).

Světová rekordmanka na 5000 m Dibabaová si doběhla pro první maratónské vítězství s téměř dvouminutovým náskokem před Keňankou Brigid Kosgeiovou (2:20:22), třetí byla domácí Jordan Hasayová (2:20:57).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce