Inter - Fiorentina 0:1Barákova Fiorentina vyhrála na hřišti trápícího se Interu

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v sobotním 28. kole italské ligy na hřišti Interu Milán 1:0. Záložník Antonín Barák nastoupil za hosty od 76. minuty. Bergamo vyhrálo na stadionu poslední Cremony 3:1. Turínský Juventus zdolal Veronu 1:0 a vyhrál třetí kolo za sebou.

O triumfu Fiorentiny na San Siru rozhodl v 53. minutě Bonaventura. "Fialky" bodovaly naplno v Serii A popáté za sebou a posunuly se na osmé místo. Naopak čtvrtfinalista Ligy mistrů prohrál třetí kolo po sobě a čtvrté z posledních pěti a zůstal na třetí pozici neúplné tabulky.

O dva body za Interem je páté Bergamo. Atalanta vstřelila v Cremoně vítězný gól v 72. minutě zásluhou Bogy, pojistku přidal v nastavení střídající Lookman.

Výhru sedmého Juventusu nad Veronou vystřelil po změně stran Kean. "Starou dámu" dělí čtyři body od čtvrtého místa, které jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Obhájce titulu AC Milán má ale k dobru nedělní utkání na hřišti suverénního lídra Neapole.

Italská fotbalová liga - 28. kolo
Cremona - Bergamo 1:3 (56. Ciofani z pen. - 44. De Roon, 72. Boga, 90.+3 Lookman)
Inter Milán - Fiorentina 0:1 (53. Bonaventura)
Juventus Turín - Hellas Verona 1:0 (56. Kean)