SESTŘIH: Litvínov slaví jedenáctou výhru v řadě

Hokejisté Litvínova pokračují ve velké jízdě. Ve 12. kole extraligy zdolali Vítkovice 6:3. Připsali si tak jedenáctou výhru za sebou a opět tak posunuli klubový rekord. Domácí o svém vítězství rozhodli čtyřmi góly ve druhé polovině druhé třetiny, dvakrát se mezi střelce zapsal David Kaše. Vítkovice na severu Čech nedokázaly navázat na čtyři výhry, dvě z nich si ale připsaly v Lize mistrů. K úspěchu jim nepomohly ani dva góly Dominika Lakatoše. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Vítkovice Ridera 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V brance domácích dostal podruhé v sezoně šanci Zajíček, který inkasoval již po 88 sekundách. Postaral se o to kanonýr Lakatoš z těžkého úhlu.

Litvínov - Vítkovice 0:1 (2. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně ale záhy zaváhal Prčík, volný prostor k vyrovnání využil O. Kaše.

Litvínov - Vítkovice 1:1 (5. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrat se domácím povedlo dovršit ve 14. minutě při přesilovce, trefil se Koblasa.

Litvínov - Vítkovice 2:1 (14. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 18. minutě měl šanci na zvýšení Hlava, místo brankáře Klimeše před brankovou čarou zasahoval Percy. Spornou situaci ještě řešili rozhodčí u videa.

Litvínov - Vítkovice, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 20. minutě - také z přesilovky - se prosadili i hosté. Vyrovnávací trefu obstaral Krieger.

Litvínov - Vítkovice 2:2 (20. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině Litvinovští vrátili vedení na svoji stranu. Ve 31. minutě se prosadil Sukeľ.

Litvínov - Vítkovice 3:2 (31.Sukeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bratrská spolupráce o pouhých 27 sekund později poslala Litvínov do trháku. O. Kaše nahrával, D. Kaše střílel.

Litvínov - Vítkovice 4:2 (32. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A D. Kaše byl při chuti. V 33. minutě přidal mladší z litvínovských sourozenců další gól, což hosty přimělo ke změně v brankovišti. Klimeše nahradil Machovský.

Litvínov - Vítkovice 5:2 (33. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí koncert ovšem pokračoval. Ve 36. minutě se zapsal mezi střelce Kirk.

Litvínov - Vítkovice 6:2 (36. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na startu třetí třetiny přišel s brzdou proti domácím v podobě gólu Lakatoš, ale na nic dalšího se hosté už nezmohli. Drama se nekonalo.

Litvínov - Vítkovice 6:3 (42. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. M. Sukeľ (A. Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) - 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (M. Kalus), 42. Lakatoš . Rozhodčí: Kika, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 5025.
Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.
Vítkovice: Klimeš (33. Machovský) - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, P. Zdráhal - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Dej, Fridrich - Lednický. Trenér: Holaň.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.