SESTŘIH: Kometa zabrala, zvládla obrat. Moses dal hattrick

Hokejisté Brna přes trable otočili ve 12. kole extraligy zápas s Libercem a zvítězili 5:2. Po osmi minutách prohrávali po gólech Jaroslava Vlacha 0:2. Hattrickem přispěl k výhře Komety Steve Moses. Brňané poskočili na sedmé místo tabulky o pouhý bod za čtvrtý Třinec, který hostí v neděli. Liberec prohrál druhé z posledních šesti utkání a je devátý. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Bílí Tygři Liberec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Liberečtí v úvodu ukázali, že nejsou hrozbou jen doma. Vlach otevřel skóre v sedmé minutě.

Brno - Liberec 0:1 (7. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A hned v následující minutě přidal druhou trefu tentýž hráč.

Brno - Liberec 0:2 (8. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se rozjížděla zvolna. A gólu se dočkala až ve druhé třetině. Ve 29. minutě skóroval v početní převaze Moses.

Brno - Liberec 1:2 (29. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A znovu Moses a opět z přesilovky skóroval i ve 38. minutě.

Brno - Liberec 2:2 (38. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský obrat ve 42. minutě dovršil Vincour. Alespoň tak to vypadalo na první pohled. Jenže po trenérské výzvě libereckého Pešána rozhodčí potvrdili, že součástí gólové akce byla Flekova hra vysokou holí a skóre se neměnilo.

Brno - Liberec, neuznaný gól domácích po zásahu vysokou holíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě ale přece jen mohla propuknout brněnská radost naplno. K puku se po vhazování dostal Kučeřík a zařídil Brnu vedení.

Brno - Liberec 3:2 (46. Kučeřík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři pak nevyužili přesilovku. O vyrovnání se snažili i v závěru, ale Furch s obětavou obranou Brňany podrželi. Vydřenou výhru Komety potvrdil po brejku po levém křídle až v 58. minutě Moses, který zaznamenal první hattrick v extralize.

Brno - Liberec 4:2 (58. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné brány v 59. minutě dával konečnou podobu výsledku Zbořil.

Brno - Liberec 5:2 (59. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 29. Moses (Ščotka, Flek), 38. Moses (Ščotka, Flek), 45. Kučeřík (A. Zbořil, Marcinko), 58. Moses (A.Zbořil) , 59. A. Zbořil (Marcinko) - 7. J. Vlach (Budík), 8. J. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Hnát, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6433.
Brno: D. Furch - L. Kaňák, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingeľ, Okál - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Boltvan, Vincour, Jenyš - Horváth. Trenér: Modrý.
Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, Knot, T. Galvas, Budík, J. Dvořák, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, Pekař. Trenér: Pešán.