SESTŘIH: Boleslav zlomila hrozivé trápení, už není poslední

Mladá Boleslav prolomila hrozivé trápení. Po šesti zápasech bez bodu ve 12. kole hokejové extraligy vyhrála v Olomouci 3:2 a opustila poslední místo. Středočeši třikrát využili početní převahu, rozhodující gól vstřelil ve 48. minutě finský útočník Juhamatti Aaltonen. Hanáci prohráli počtvrté v řadě a podruhé za sebou v základní hrací době. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. BK Mladá Boleslav 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V mlhavém oparu nad ledem góly v první třetině nepřicházely. Neprosadil se ani z velké šance hostující Pláněk ve 14. minutě.

Olomouc - Mladá Boleslav, šance PláňkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre se měnilo až ve druhé třetině, ve 26.minutě se o to postaral hostující Lantoši při přesilovce pěti proti třem.

Olomouc - Mladá Boleslav 0:1 (25. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pokračující početní převaze - už jen pěti proti čtyřem - zvýšil vedení Středočechů Osburn.

Olomouc - Mladá Boleslav 0:2 (27. Osburn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc ale nekapitulovala. O korekci skóre se ve 30. minutě postaral Knotek.

Olomouc - Mladá Boleslav 1:2 (30. Knotek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A hned v prvním utkání po návratu z nevydařeného angažmá ve Vítkovicích se vyrovnávací brankou (a vůbec prvním bodem v sezoně) prosadil Káňa.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:2 (35. Káňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé třetiny mohl být dokonán obrat. Navrátil byl ve 40. minutě faulován a sám zkoušel proměnit trestné střílení. Ovšem marně.

Olomouc - Mladá Boleslav, neproměněný nájezdVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí to mohlo mrzet o to víc, když ve 48. minutě byl při přesilovce úspěšný Aaltonen, který zařídil znovu vedení Mladoboleslavským.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:3 (48. Aaltonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A další krušná chvíle pro domácí následovala. Sirotova rána skončila na tyči… Olomouci už nepomohla ani závěrečná hra se šesti hráči v poli. Boleslavští si mohli oddechnout, jejich děsivá série skončila.

Olomouc - Mladá Boleslav, tyčka SirotyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 35. J. Káňa (Ondrušek, Orsava) - 26. Lantoši (Pyrochta), 27. Osburn (O. Roman), 48. J. Aaltonen (Osburn, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček - Axman, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Diváci: 4275.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Rašner, Švrček, L. Mareš - Bambula, J. Knotek, Navrátil - P. Musil, Macuh, Klimek - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Menšík, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pyrochta, Osburn, Jánošík, R. Jeřábek, Bernad - Rohdin, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - Gardoň, O. Roman, Malát - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.