SESTŘIH: Pardubice zlomily mistra v prodloužení, rozhodl Poulíček

Hokejisté Pardubic zůstávají jediným týmem, který bodoval ve všech zápasech extraligové sezony. Ve 12. kole porazili Třinec 4:3 v prodloužení. Dynamo v duelu lídra a hlavního favorita soutěže s úřadujícím mistrem přitom promarnilo vedení 3:1 po dvou třetinách, ale v čase 63:31 rozhodl Patrik Poulíček. Východočeši tak zvítězili popáté za sebou a uhájili první místo v tabulce, kterou vedou o skóre před Litvínovem. Třemi body za gól a dvě asistence se pod úspěch domácích podepsal nejlepší extraligový střelec Lukáš Radil. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kouč Václav Varaďa poprvé stanul na střídačce proti týmu, s nímž kdysi sbíral velkolepé triumfy, a začalo to pro něj radostně, když gólový účet zápasu otevřel ve čtvrté minutě domácí Radil.

Pardubice - Třinec 1:0 (4. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí hosty k ničemu nepouštěli. A sami znovu udeřili. Ve 14. minutě překvapil brankáře Kacetla Vála. Hostující brankář měl zakletý výhled a nepříliš prudká rána od modré skončila v třinecké síti.

Pardubice - Třinec 2:0 (15. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Situaci Dynamu mohlo zkomplikovat Dvořákovo zranění tečovaným pukem z 20. minuty. Do šatny tak domácí bek zamířil dříve než ostatní aktéři utkání.

Pardubice - Třinec, zraněníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hned zkraje druhé části hry udeřili hosté. Růžička zkorigoval.

Pardubice - Třinec 2:1 (21. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice se ale nenechaly rozhodit. Ve 28. minutě jim dvougólový náskok vrátil Čerešňák.

Pardubice - Třinec 3:1 (28. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O úsměvný moment se postarali hosté. Vrána ve druhé třetině podrazil spoluhráče Růžičku.

Pardubice - Třinec, Vrána podrazil spoluhráče RůžičkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ale do smíchu po přestávce už vůbec nebylo Pardubickým. Ve 43. minutě Růžička atakoval rozehrávku brankáře Willa, ten naservíroval puk Pánikovi , který snadno skóroval.

Pardubice - Třinec 3:2 (43. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V následující minutě přišla další trefa hostů. Kurovský úspěšně tečoval Smithovu ránu, po přezkumu u videa byla vyloučena hra vysokou holí a potvrzeno vyrovnání skóre.

Pardubice - Třinec 3:3 (44. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice si mohly vedení zajistit znovu, Říčka měl obrovsku šanci, ale puk mu v klíčové chvíli sklouzl z čepele.

Pardubice - Třinec, šance ŘíčkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí si domácí nechali až na přídavek. O jejich vítězství rozhodl v 64. minutě Poulíček.

Pardubice - Třinec 4:3 pp (64. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Radil (R. Kousal, T. Zohorna), 15. Vála (R. Kousal, Radil), 28. Čerešňák (Radil), 64. Poulíček (Radil) - 21. M. Růžička (Polášek), 43. Pánik (M. Růžička), 44. Kurovský (Smith, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 9982.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Pochobradský, Cienciala, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, Marian Adámek, Nedomlel, Kundrátek - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Walega, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.