SESTŘIH: Motoru stačila k výhře nad Litvínovem jediná trefa

Utkání v Českých Budějovicích rozhodla jediná branka. Hrdinou zápasu 22. kola hokejové extraligy se stal domácí obránce Jan Štencel, jehož trefa zajistila Motoru hubené vítězství 1:0 nad Litvínovem. Jihočeši zvítězili počtvrté z posledních pěti kol a už jsou šestí. Naopak Verva se po senzačním úvodu sezony trápí a v tabulce klesla na čtvrtou pozici.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Verva Litvínov 1:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V největší šanci úvodního dějství se objevil hostující Koblasa. Po skvělé přihrávce Kirka se zjevil sám před Hrachovinou, ten ale perfektně zasáhl a první třetina tak skončila bez branek.

České Budějovice - Litvínov, zákrok HrachovinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvod druhého dějství nebude v dobrém vzpomínat litvínovský Jurčík, jenž inkasoval nepříjemný úder do obličeje.

České Budějovice - Litvínov, zraněníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě předvedl nevybíravý zákrok litvínovský Baránek, za nějž byl „odměněn“ pouze menším trestem.

České Budějovice - Litvínov, faul Baránka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na gól si diváci v Budvar Aréně počkali až do 56. minuty. Domácí fanoušky rozjásal v přesilovce Štencel.

České Budějovice - Litvínov 1:0 (56. Štencel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 56. Štencel (D. Simon). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 6347.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, Harris, Kubík - M. Beránek, Vopelka, F. Přikryl - Valský, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, O. Baláž - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, Kirk, Abdul - Zygmunt, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Gut, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.