SESTŘIH: Moravské derby pro Olomouc. Kohouti skolili Kometu

Olomouc dokázala ve vyhecovaném duelu přehrát Brno 3:1 a ve 22. kole hokejové extraligy potvrdila vzrůstající formu. Kohouti zvítězili potřetí v řadě, naopak Kometa poprvé po třech výhrách vyšla bodově naprázdno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Kometa Brno 3:1 Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Smolný okamžik nastal hned v úvodu utkání pro olomouckého Kucseru, který zřejmě zajel do rýhy v ledu a v bolestech odkulhal do šatny.

Olomouc - Brno, zranění Lukáše KucseryVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V osmé minutě se domácí radovali, ale po konzultaci s videem rozhodčí branku Kuska neuznali.

Olomouc - Brno, neuznaný gól OlomouceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak se skóre měnilo na druhé straně. Kometu poslal ve 12. minutě do vedení Vincour.

Olomouc - Brno 0:1 (12. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě se Olomouc konečně dočkala. Brněnský náskok vymazal Plášek a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Olomouc - Brno 1:1 (16. Plášek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před polovinou utkání se podařilo Olomouci dokonat obrat. Ve 27. minutě zužitkoval přesilovku Sirota.

Olomouc - Brno 2:1 (27. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Konečnou podobu dal výsledku zásahem do prázdné branky olomoucký Kunc.

Olomouc - Brno 3:1 (60. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Plášek (Orsava, Ondrušek), 27. Sirota (Plášek, Orsava), 60. Kunc (Macuh) - 12. Vincour (Kos). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Rampír, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, T. Černý - Bambula, J. Knotek, Kusko - J. Navrátil, Nahodil, Klimek - Orsava, Macuh, Plášek - Kucsera, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.
Brno: Š. Lukeš - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, K. Pospíšil - Kos, Marcinko, Vincour - Flek, A. Zbořil, Zaťovič - Kratochvíl, Okál, Kohout. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.