Inter - Neapol 1:1Inter Milán remizoval s Neapolí a v Serii A po deseti výhrách zaváhal

Fotbalisté Interu Milán v 29. kole italské ligy remizovali 1:1 s obhájci titulu z Neapole a vedou tabulku o 14 bodů před AC Milán. Rossoneri vyhráli 3:1 ve Veroně a i díky zaváhání Juventusu si upevnili druhé místo. Turínský celek remizoval 0:0 s FC Janov a v Serii A vyhrál jediný z posledních osmi zápasů.

Fotbalisté Interu se radují z branky

Inter vedl od 43. minuty po gólu Mattea Darmiana. O vítězství ale lídra devět minut před koncem připravil jeho bývalý hráč Juan Jesus. Nerazzurri, kteří mají v ročníku na kontě jedinou porážku, zaváhali po sérii deseti výher.

AC Milán, který v týdnu vyřadil Slavii v osmifinále Evropské ligy, se ujal vedení těsně před poločasem zásluhou Thea Hernándeze. Na 2:0 po přestávce zvýšil Christian Pulisic a skóroval ve čtvrtém utkání za sebou. Domácí poté snížili, ale pátou výhru Rossoneri za sebou pojistil v 79. minutě Samuel Chukwueze.

Milánský celek má na druhém místě náskok tří bodů před třetím Juventusem, který dnes dohrával bez Dušana Vlahoviče, jenž obdržel v nastavení dvě žluté karty. Janov je dvanáctý, Veronu na 15. příčce dělí jen dva body od pásma sestupu.

Odložen byl dnešní duel mezi Bergamem a Fiorentinou poté, co generální manažer celku z Florencie Joe Barone zkolaboval a s podezřením na infarkt musel být z týmového hotelu převezen do nemocnice.

Podle italských médií bylo u kolapsu sedmapadesátiletého Baroneho několik hráčů Fiorentiny. V týmu „Fialek“, který bude ve čtvrtfinále Konferenční ligy soupeřem Plzně, působí i český záložník Antonín Barák.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:
Juventus Turín - FC Janov 0:0
Hellas Verona - AC Milán 1:3 (65. Noslin - 44. Hernández, 50. Pulisic, 80. Chukwueze)
Utkání Bergamo - Fiorentina bylo odloženo.
AS Řím - Sassuolo 1:0 (50. Pellegrini)
Inter Milán - Neapol 1:1 (43. Darmian - 81. Juan Jesus).