Nantes - Olympiakos 2:1Olympiakos s Vaclíkem na úvod Evropské ligy prohrál na hřišti Nantes

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem prohráli v úvodním duelu skupinové fáze Evropské ligy 1:2 na hřišti Nantes. AS Řím podlehl 1:2 Ludogorci Razgrad a překvapení se zrodilo i v Manchesteru, kde domácí United nestačili 0:1 na San Sebastian. Roli favorita naopak potvrdil Arsenal výhrou 2:1 v Curychu.

Trenér AS Řím José Mourinho při utkání v Razgradu.

Obránce Jan Lecjaks neodvrátil porážku Omonie Nikósie 0:3 s Šeriffem Tiraspol. Další bek Filip Novák chyběl v nominaci Fenerbahce při domácím triumfu 2:1 nad Dynamem Kyjev.

Jako první Vaclíka pokořil ve 32. minutě střelou na zadní tyč Mostafa Mohamed, Olympiakos ale vyrovnal v druhé půli po vlastním gólu Moutoussamyho. Utkání přesto remízou neskončilo, ve třetí minutě nastavení si naskočil na centr Guessand a prudkou hlavičkou do protipohybu Vaclíka zařídil triumf francouzského celku.

Fotbalisté Nantes se radují z výhry nad Olympiakosem.

AS Řím po dobrém vstupu do sezony zaváhal podruhé za sebou, po nedělním debaklu 0:4 v Udine tentokrát svěřenci Josého Mourinha nestačili na bulharského šampiona. Na úvodní trefu Caulyho ze 72. minutě odpověděl v 86. minutě Šumorodov, vzápětí se ale přece jen postaral o překvapivý triumf domácích Nonato.

Cristiano Ronaldo a manažer Manchesteru United Erik ten Hag

Do základní sestavy Manchesteru se po čtyřech zápasech vrátil Cristiano Ronaldo, ani hvězdný Portugalec ale obranu San Sebastianu nepokořil. V 59. minutě naopak proměnil pokutový kop Méndez a Rudí ďáblové prohráli po čtyřech vítězstvích.

Arsenal poslal do vedení po čtvrthodině devatenáctiletý Brazilec Marquinhos, jenž se stal prvním hráčem Kanonýrů po 41 letech, jenž skóroval v evropských pohárech při debutu za A-tým londýnského celku. Krátce před změnou stran srovnal z penalty Kryeziu, v 62. minutě ale rozhodl Nketiah.

Malmö doma podlehlo 0:2 Braze. Na domácí lavičce zůstal celé utkání obránce Matěj Chaluš stejně jako na druhé straně brankář Lukáš Horníček.

1. kolo skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
FC Curych - Arsenal 1:2 (1:1)
Branky: 44. Kryeziu z pen. - 17. Marquinhos, 62. Nketiah.
PSV Eindhoven - Bodö/Glimt 1:1 (0:1)
Branky: 63. Gakpo - 44. Gronbaek.
Skupina B:
Fenerbahce - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)
Branky: 35. Henrique, 90.+2 Batshuayi - 64. Cygankov.
AEK Larnaka - Rennes 1:2 (1:1)
Branky: 33. Oier - 29. Theate, 90.+4 Assignon.
Skupina C:
HJK Helsinky - Betis Sevilla 0:2 (0:1)
Branky: 45.+3 z pen. a 64. Willian José.
Ludogorec Razgrad - AS Řím 2:1 (0:0)
Branky: 72. Cauly, 88. Nonato - 86. Šomurodov.
Skupina D:
Union Berlín - Saint-Gilloise 0:1 (0:1)
Branka: 39. Lynen. ČK: 90.+6 Michel (Union).
Malmö - Braga 0:2 (0:1)
Branky: 30. Rodrigues, 70. Horta z pen.
Skupina E:
Omonia Nikósie - Šeriff Tiraspol 0:3 (0:1)
Branky: 2. Akanbi, 54. Atiemwen z pen., 76. Diop.
Manchester United - San Sebastian 0:1 (0:0)
Branka: 58. Méndez z pen.
Skupina F:
Lazio Řím - Feyenoord Rotterdam 4:2 (3:0)
Branky: 28. a 63. Vecino, 4. Luis Alberto, 15. Felipe Anderson - 69. z pen. a 88. Giménez.
Sturm Štýrský Hradec - Midtjylland 1:0 (1:0)
Branka: 8. Emegha. ČK: 73. Hierländer (Sturm).
Skupina G:
Freiburg - Karabach 2:1 (2:1)
Branky: 7. Grifo z pen., 15. Doan - 39. Vešovič
Nantes - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Branky: 32. Mostafa Mohamed, 90.+3 Guessand - 50. vlastní Moutoussamy.
Skupina H:
Crvena zvezda Bělehrad - Monako 0:1 (0:0)
Branka: 74. Embolo z pen.
Ferencváros Budapešť - Trabzonspor 3:2 (3:1)
Branky: 5. a 44. z pen. Nguen, 29. Traoré - 40. Gómez, 71. Bozok. ČK: 15. Čivič (Ferencváros).