Anglie v bitvě gigantů remizovala s Itálií, stejně jako Němci s Maďarskem

Ani sobota nebyla ochuzena o další atraktivní zápasy Ligy národů. Šlágrem dne byl duel Ligy A mezi Anglií a Itálií, který ale nakonec skončil bezbrankovou remízou. Maďarsko si vypracovalo rychlé vedení nad Německem, během tří minut o něj ale přišlo. Konečnou remízu 1:1 ale Maďaři brali všema deseti. Dělbou bodů skončily také oba zápasy ve skupině A4. Nizozemsko remizovalo 2:2 s Polskem a Belgie hrála 1:1 ve Walesu.

Fotbalisté Anglie se zdraví s Italy po bezbrankovém duelu v Lize národů.

Utkání v anglickém Wolverhamptonu se hrálo za zavřenými dveřmi jako trest za řádění fanoušků při finále Eura ve Wembley, kde Italové vyhráli na penalty. UEFA ale na stadion Molinuex pustila zhruba 2000 dětí.

Už ve druhé minutě hostující Frattesi těsně minul branku, na druhé straně Mount napálil břevno. Anglický brankář Ramsdale zlikvidoval šance Tonaliho a Pessiny. "Azzurri" ve skupině udrželi neporazitelnost a první místo.

Spokojení hráči Maďarska po remíze s Německem.

V Budapešti začali výborně domácí a už v šesté minutě vstřelil úvodní gól Zsolt Nagy. Hned za tři minuty ale odpověděl Hofmann. Jeho spoluhráč brankář Neuer hlavně v závěru německý tým několikrát podržel. Maďaři po triumfu 1:0 nad Anglií doma zaskočili i dalšího favorita.

V zápase Nizozemska s Polskem to pořádně jiskřilo.

Polsko bez zraněného kanonýra Lewandowského v Rotterdamu poslal do vedení v 18. minutě Cash. Anglický rodák dal premiérový reprezentační gól. Zieliňski krátce po přestávce zvýšil na 2:0, ale Nizozemci brankami v 51. a 54. minutě vyrovnali díky trefám Klaassena a Dumfriese. Obrat mohl v nastavení dokonat kapitán Depay, ale z penalty trefil jenom tyčku. Útočník Barcelony se stal prvním nizozemským reprezentantem, který neproměnil tři pokutové kopy.

Utkání v Cardiffu gólově otevřel v 51. minutě Tielemans. Třetí porážku "Draků" ve skupině odvrátil čtyři minutě před koncem střídající Johnson. Druzí Belgičané ztrácejí na vedoucí Nizozemce dál tři body.

Velšan Brennan Johnson slaví vyrovnávací branku v utkání Ligy národů s Belgií.

Ukrajina opět nezaváhala

Fotbalisté Ukrajiny v Lize národů porazili Arménii 3:0 a ve skupině B1 i podruhé zvítězili bez inkasované branky. V polské Lodži, kde měli svěřenci trenéra Oleksandra Petrakova domácí azyl kvůli válce na Ukrajině, po změně stran skórovali Ruslan Malinovskyj, Oleksandr Karavajev a Vitalij Mykolenko.

Ukrajinští fotbalisté se radují z branky

Ukrajinským favoritům se dlouho nedařilo zlomit arménskou defenzivu. Brankáře Jurčenka poprvé překonal až v 61. minutě Malinovskyj po přihrávce Karavajeva, který za čtvrt hodinu zvýšil další přesnou střelou. V 84. minutě šťastně uzavřel skóre střídající Mykolenko po zmatcích v soupeřově obraně.