Švýcarsko - Itálie 5:2Hokejisté Švýcarska vstoupili do MS výhrou

14. 5. 2022 17:57

Hokejisté Švýcarska vstoupili do skupiny A mistrovství světa ve Finsku jasnou výhrou 5:2 nad Itálií. Dvě branky vstřelil v Helsinkách útočník Calvin Thürkauf, třemi asistencemi se blýskl obránce Jonas Siegenthaler.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Švýcarsko - ItálieVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Favorit utkání šel do vedení už po 49 vteřinách od úvodního buly. Simion přihrál na modrou čáru najíždějícímu Malginovi a ten střelou z kruhu otevřel skóre.

V závěru úvodní třetiny přidali Švýcaři další dvě trefy. Nejprve Thürkauf před brankou zužitkoval Corviho nahrávku z rohu hrazení a poté Ambühl usměrnil do sítě střelu Siegenthalerovu, který asistoval u všech tří úvodních gólů svého týmu.

V 27. minutě Švýcarsko opět udeřilo. Kurashev vypálil od modré a Thürkauf se díky teči trefil podruhé. Italové se poprvé prosadili až v 49. minutě. Hannoun vystřelil z kruhu a Glira tečí překonal gólmana Berru.

V předposlední 59. minutě přidaly oba týmy po jedné trefě. Nejdříve Meier od mantinelu našel před brankou najíždějícího Hischiera a švýcarský kapitán se nemýlil. Konečné skóre stanovil z dorážky v přesilové hře Hannoun.

V neděli se Švýcaři představí proti Dánům, Itálii čeká Kanada.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Helsinky):
Švýcarsko - Itálie 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Malgin (Simion, Siegenthaler), 18. Thürkauf (Corvi, Siegenthaler), 20. Ambühl (Siegenthaler, Scherwey), 27. Thürkauf (Kurashev, Scherwey), 59. Hischier (Meier, Bertschy) - 49. Glira (Hannoun, McNally), 59. Hannoun (S. Kostner, Petan). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Staňo (Slovin.) - Seewald (Rak.), Špůr (ČR). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 3641.
Švýcarsko: Berra - Siegenthaler, Kukan, Moser, Fora, Glauser, Geisser, Egli, Marti - Meier, Hischier, Bertschy - Suter, Simion, Malgin - Ambühl, Herzog, Corvi - Kurashev, Scherwey, Thürkauf. Trenér: Patrick Fischer.
Itálie: Bernard - Spornberger, Di Perna, Miglioranzi, Pietroniro, Glira, Gios, Casetti - Sanna, S. Kostner, Petan - Frank, Mantenuto, Insam - McNally, Hannoun, Frigo - Deluca, D. Kostner, Traversa - Mantinger. Trenér: Greg Ireland.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.