Detroit - Chicago 5:8Kubalík zahájil kanonádu Blackhawks, Pastrňák bodoval posedmé za sebou

Český hokejový útočník Dominik Kubalík přispěl ve středečním utkání NHL gólem k výhře Chicaga 8:5 v hale Detroitu. V poraženém týmu si jednu asistenci připsal obránce Filip Hronek. David Pastrňák bodoval v sedmém zápase za sebou a posunul se do čela produktivity českých hráčů v soutěži. Tentokrát zaznamenal jednu gólovou přihrávku, ale Boston prohrál 3:4 v prodloužení na ledě Colorada. Vítězný návrat do sestavy Toronta prožil Ondřej Kaše. Maple Leafs zdolali Anaheim 4:3 po samostatných nájezdech.

Dominik Kubalík se raduje z branky

Kubalík v 11. minutě desátým gólem v sezoně otevřel skóre. Český útočník si před brankou našel sraženou střelu Setha Jonese a uklidil ji do odkryté branky Red Wings.

Blackhawks ještě do první přestávky zvýšili na 4:0, ale ve druhé části domácí i díky Hronkově asistenci u trefy Tylera Bertuzziho snížili na rozdíl jediného gólu. Ale třetí dějství opět lépe vyšlo Chicagu. "Jestřábi" po další čtyřgólové dvacetiminutovce ukončili čtyřzápasovou sérii proher.

Hattrickem a jednou asistencí se v utkání blýskl centr první útočné formace Blackhawks Dylan Strome. "Je to můj první hattrick od roku 2017. V posledních zápasech se cítím dobře, tak jsem rád, že mi to tam dnes napadalo," řekl Strome. "Nevím, co dnes snědl, ale muselo to být něco speciálního. Byl nebezpečný v podstatě z každé situace," pochválil spoluhráče Kubalík.

Colorado natáhlo domácí sérii výher na 17 zápasů. Hokejisté Avalanche po první třetině vedli nad Bruins 1:0, ale nepovedená druhá část, kterou prohráli 0:3, je o rekordní sérii málem připravila.

Pastrňák si 38. bod v sezoně připsal v 34. minutě u gólu na 3:1, poté co zavezl puk do útočného pásma, zadovkou ho přenechal Bradu Marchandovi a ten se trefil přesně do pravého horního rohu branky Darcyho Kuempera. Pastrňák se s bilancí 20+18 posunul mezi českými hráči v NHL před dosavadního lídra Tomáše Hertla ze San Jose (21+16).

Colorado si prodloužení vynutilo v čase 19:23, kdy při hře bez brankáře vyrovnal Gabriel Landeskog. O prodloužení vítězné série Avalanche pak rozhodl v 64. minutě Cale Makar, jenž v přesilové hře prostřelil gólmana Linuse Ullmarka.

Kaše se vrátil do sestavy Toronta po čtrnácti dnech. Maple Leafs se v domácím prostředí museli obejít bez fanoušků, kterým byl kvůli zhoršujícímu se vývoji koronavirové pandemie v Ontariu zakázán vstup na stadion. O vítězství kanadského týmu rozhodl ve druhé sérii nájezdů Auston Matthews.

San Jose zvítězilo na ledě Washingtonu 4:1, ale Hertl vyšel ve druhém zápase za sebou naprázdno. Sharks na desátém místě Západní konference mají stejně bodů jako devátý Dallas a osmé Calgary, které si připsalo vysokou výhru 6:0 na ledě Columbusu. Flames přestříleli domácí Blue Jackets 62:23 a v počtu střeleckých pokusů překonali klubový rekord z roku 1977.

"Dnes se nám opravdu nedařilo. Soupeř byl výrazně lepší na puku a naprosto dominoval. Není to o hráčské kvalitě, ale o úsilí, které do zápasu dáte. V tom nás dneska naprosto překonali. My jsme nedokázali odpovědět a zaslouženě jsme prohráli," řekl trenér Columbusu Brad Larsen.

Výsledky NHL:
Toronto - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 18. Marner, 20. W. Nylander, 37. Tavares, rozh. náj. Matthews - 3. Steel, 38. Silfverberg, 54. Lettieri. Střely na branku: 44:20. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Tavares (oba Toronto), 3 Gibson (Anaheim).
Columbus - Calgary 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 40. a 48. M. Tkachuk, 5. Backlund, 36. Mangiapane, 41. E. Lindholm, 47. Gudbranson. Střely na branku: 23:62. Diváci: 13.737. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Tkachuk, 3. Backlund (všichni Calgary).
Washington - San Jose 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 41. Sprong - 8. Gregor, 24. Meloche, 57. Dahlén, 60. Cogliano. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Meloche (oba San Jose), 3. Sprong (Washington).
Detroit - Chicago 5:8 (0:4, 3:0, 2:4)
Branky: 26. Fabbri, 27. Bertuzzi (Hronek), 40. P. Suter, 53. Seider, 56. Dylan Larkin - 13., 15. a 47. D. Strome, 49. a 59. DeBrincat, 11. D. Kubalík, 20. Lafferty, 57. Hagel. Střely na branku: 33:38. Diváci: 16.578. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. DeBrincat, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Colorado - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky:12. MacDermid, 52. Girard, 60. Landeskog, 64. Makar - 28. DeBrusk, 33. Coyle, 34. B. Marchand (Pastrňák). Střely na branku 41:32. Diváci: 18.041. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. Landeskog, 3. MacDermid (všichni Colorado).