Rubriky:

Esport

Legendární Beckham vstupuje do světa esportu, investice do nového týmu činí téměř miliardu

29. června 2020 17:05 - Londýn/Praha

Svět esportu má nového velkého hráče. Bývalý fotbalista, známý byznysmen a majitel Interu Miami David Beckham se rozhodl rozšířit portfolio svého podnikání o esportový tým. Legendární záložník se stal spolumajitelem britské organizace Guild Esports, která se chce v počátku zaměřit na hry Rocket League, FIFA a Fortnite.

 

Carlo Allegri, Reuters

Celková investice do nového projektu má dosáhnout výše 25 milionů liber (přibližně 733 milionů korun). Do společnosti Beckham vstupuje jako minoritní vlastník, většinovým bude společnost Blue Star Capital.

„S potěšením vám oznamujeme, že společně s Davidem Beckhamem globálně spouštíme Guild Esports. Náš tým je neuvěřitelně silný a věříme, že společnost čeká vzrušující budoucnost," uvedl v prohlášení výkonný ředitel organizace Tony Fabrizi.

Podle specializovaného serveru Thegamer není překvapením, že do esportu vstupuje tak veliká osobnost, jako je David Backham a připomíná, že zatímco v roce 2018 činily celkové odměny v turnajích 155 milionů amerických dolarů (asi 3,7 miliardy korun), v roce 2022 podle odhadů dosáhnou takzvané prizepooly globálně celkové úrovně 1,8 miliardy dolarů (téměř 43 miliard korun).

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.