Čeští hráči jsou znovu mistry Evropy v LoL

30. srpna 2021 17:32 - Berlín/Praha

Esportová organizace MAD Lions v čele s dvěma českými plejery Markem „Humanoid“ Brázdou a Matyášem „Carzzy“ Orságem obhájila titul mistrů Evropy v herním titulu League of Legends. Lvi v nedělním finále šampionátu LEC 2021 Summer playoffs v Berlíně porazili celek Fnatic 3:1 a upevnili svou pozici nejlepšího týmu starého kontinentu.

 

LoL Esports

Cestou do finále MAD Lions porazili organizaci Rogue 3:0. V nedělní bitvě o titul pak tým s dvěma českými hráči potvrdil, že v roce 2021 se mu proti Fnatic extrémně daří. Carzzy a spol. proti Fnatic vyválčili už čtvrtou letošní výhru.

„Navzdory těžkostem, které nás v této sezoně potkaly, se tým ukázal jako jeden z nejlepších na světě," nechal se po vítězném finále slyšet hlavní kouč Lvů James „Mac" MacCormack.

„Míříme na mistrovství světa a jsme nejen hrdí na to, že můžeme reprezentovat Evropu. Chceme tam uspět," dodal trenér.

Světový šampionát, který měla hostit Čína, se kvůli pandemii koronaviru nakonec uskuteční v Evropě. Přesné místo konání doposud nebylo zveřejněno.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.