Český plejer Pitrun míří do Evropy, bude dělat in-game leadera ve známém španělském celku

15. září 2021 07:21 - Madrid/Praha

Esportový hráč populární fps střílečky Valorant René „Rias“ Pitrun mění angažmá. Poté, co se v organizaci Sampi rozpadla celá sekce zmiňované hry, je o bývalé členy týmu fotbalisty Jakuba Jankta zájem i v zahraničí. Pro Pitruna se tak otevřela cesta do Španělska, kde by měl vést spoluhráče ve známém klubu Movistars Riders.

 

@Riasr6, Facebook

Ve španělském týmu začátkem roku působil další český plejer Michael „mikigoalie" Buzek. Jak poznamenává server Playzone, Buzek ale v klubu dlouho nevydržel a Pitrun se tak v organizaci potká jen se slovenským hráčem Norbertem „Dext" Paulovčákem.

Informaci o nové akvizici zveřejnil tým prostřednictvím sociálních sítí, na Twitteru ji následně potvrdil sám Pitrun.

Valorant tým celku Movistar Riders má na kontě několik zajímavých výsledků z mezinárodních turnajů výkonnostní úrovně B-Tier a C-Tier (2. a 3. nejvyšší).

Španělští jezdci působí v herních titulech Clash Royale, FIFA, League of Legends, Hearthstone. Rainbow Six: Siege nebo Valorant. Čeští fanoušci budou tým znát především díky nedávným soubojům s českou organizací Sinners ve hře CS: GO.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.