Ústí - Pardubice 3:1Ústí se v druhé lize dotáhlo se na třetí Hradec

Ústí nad Labem

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v dohrávce 25. kola druhé ligy Pardubice 3:1 a po třetím vítězství z posledních čtyř zápasů se bodově dotáhli na třetí Hradec Králové, který drží příčku znamenající účast v baráži o nejvyšší soutěž. Východočeši ztrácejí ze sedmého místa tabulky pět bodů.

Ústí bylo většinu zápasu aktivnější a brzy se ujalo dvoubrankového vedení. V 16. a 20. minutě se prosadil Prošek. Domácí hráč mohl zkompletovat hattrick, ale další šance nevyužil a na 3:0 zvýšil po hodině hry Bílek.

Pardubice už jen zmírnily porážku gólem Petráně, který v 84. minutě nezaváhal z penalty. Závěr se dohrával kvůli výpadku osvětlení za šera.

Tabulku suverénně vedou České Budějovice, které mají náskok 12 bodů na druhou Jihlavu. Pokud v dalším kole získají více bodů než Vysočina, budou moci s předstihem slavit návrat do nejvyšší soutěže.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Pardubice 3:1 (2:0)
Branky: 16. a 20. Prošek, 62. Bílek - 84. Petráň z pen. Rozhodčí: Adámková - Pochylý, Lakomý. ŽK: Brak, Peterka - Čelůstka, Kovář. Diváci: 542.
Ústí: Lindr - Strada, Brak, Pimpara, Janso - Peterka - Bílek, Richter (69. Nágl), Miskovič (46. Krátký), Prošek - Matějka (80. Šup). Trenér: Křeček.
Pardubice: Letáček - Prosek, Piroch, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Mužík, Černý (46. Petráň), Tischler, Sokol (75. Fousek) - Kovář. Trenér: Novotný.