Živě

Budějovičtí začali slavit postup do ligy už před koncem zápasu

8. května 2019 20:44 - České Budějovice

Rozhodčí Karel Hrubeš ještě neukončil utkání druhé fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Chrudimí a hráči domácího celku už pomalu začínali slavit. Ze zápasu, v němž Dynamo vedlo 3:1, zbývaly poslední vteřiny, když skončil duel v Prostějově, kde Jihlava remizovala 1:1. V tu chvíli bylo jasné, že se České Budějovice po čtyřech letech vrací do nejvyšší soutěže.

 

Petr Skřivánek, ČTK

Druhá Jihlava už je po dnešní remíze ve zbytku sezony druhé ligy nemůže dostihnout. A podle toho vypadaly i poslední vteřiny utkání Dynama s Chrudimí. Jihočechům vylétly ruce nad hlavu a těžko se už soustředili na hru.

"Průběžný výsledek jsme nesledovali. Ale asi minutu před koncem jsme se dozvěděli, že Jihlava v Prostějově prohrává. Ty pocity potom byly krásný," uvedl střelec třetího českobudějovického gólu Patrik Čavoš.

Na snímku hráči Českých Budějovic oslavují s fanoušky na hrací ploše postup do první ligy.

Petr Skřivánek, ČTK

Zdánlivě snadný duel s Chrudimí se přitom dlouho pro Dynamo nevyvíjel dobře. Domácí po pár minutách prohrávali a celý první poločas se trápili. "Ten gól Chrudimi nás zaskočil. Byli jsme pak nervózní, ale naštěstí to z nás spadlo a druhá půle už byla z naší strany lepší," uvedl Čavoš.

Dvěma zásahy pomohl otočit skóre českobudějovický útočník Ivo Táborský. Dvakrát se prosadil na začátku druhé půle v rozpětí pár desítek vteřin. I on ale přiznal, že první část se Dynamu nepovedla. "Trápili jsme se. Mně osobně se vůbec nedařilo, asi se projevilo, že mám nějakou angínu a pořádně jsem ani nemohl trénovat. Ale naštěstí se to zlomilo. A co teď prožívám? Neuvěřitelnou euforii," uvedl Táborský.

Na snímku se radují hráči Českých Budějovic z postupu, uprostřed je Ladislav Martan v objetí svých spoluhráčů.

Petr Skřivánek, ČTK

Bývalý útočník Slavie, Bohemians, Příbrami, Teplic nebo Mladé Boleslavi už pamatuje ve své kariéře hodně. Dokonce před 14 lety pomáhal Jihočechům s postupem do nejvyšší soutěže. "A shodou okolností jsem v rozhodujícím zápase v Ústí taky tehdy dal dva góly. Je to taková symbolika," uvedl Táborský.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..