Jihlava - Budějovice 1:1Vysočina si na baráž ještě musí počkat

Fotbalisté Jihlavy remizovali 1:1 s již jistým vítězem druhé ligy Českými Budějovicemi a promarnili možnost zajistit si dvě kola před koncem účast v baráži o místo v nejvyšší soutěži. Vysočina má však i přesto k baráži blízko, protože před čtvrtým Hradcem Králové má náskok šesti bodů a při vyrovnané vzájemné bilanci i lepší skóre.

Jihlava si mohla druhé nebo třetí místo, které obě zaručují baráž, zajistit dnešním vítězstvím, ale s jihočeským soupeřem od 15. minuty prohrávala po brance Ledeckého. V závěru prvního poločasu sice vyrovnal Vaculík, ale druhý gól už domácí dát nedokázali. Nejblíže k němu měl v 51. minutě Zoubele, který však trefil pouze tyč.

Jihlavě patří s 55 body v tabulce druhé místo o čtyři body před třetím Brnem. Čtvrtý Hradec Králové má 49 bodů a páté Ústí nad Labem, které dnes podlehlo východočeskému celku 0:2, je o další tři body zpět.

28. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 14. Vlkanova, 20. Šípek. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Leibl - Matějka. ČK: 78. Peterka (Ústí). Diváci: 649.
Hradec: Vízek - Urma, Kateřiňák (87. Soukeník), Zorvan, Vlkanova - Šípek (46. Firbacher), Durdevič (55. M. Černý), Leibl, Pokorný - Finěk, Jukl. Trenér: Frťala.
Ústí: Lindr - Janso, Brak, Pimpara, Richter (69. Šup) - Peterka, Procházka, Miskovič (62. Bílek), Strada - Dvořák (46. Prošek), Matějka. Trenér: Křeček.
Jihlava - České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky: 45. Vaculík - 14. Ledecký. Rozhodčí: Orel - Vitner, Vaňkát. ŽK: Novák, Provod (oba Č. Budějovice). Diváci: 960.
Jihlava: Vejmola - Vedral, Tijani, Chlumecký, Novotný - Šulc, Vaculík - Petr (60. Preisler), Zoubele, Javůrek (78. Šefčík) - Klíma (80. Jawo). Trenér: Kučera.
České Budějovice: Křížek - Řezáč, Fišl, Novák, Helešic - Čavoš, Javorek (82. Brandner) - Martan (60. Wermke), Havelka (87. Havel), Provod - Ledecký. Trenér: Horejš.
Varnsdorf - Prostějov 0:0
Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Dohnálek. ŽK: Kodeš - Žikol, Machynek, Sus. Diváci: 505.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Kouřil, Kubista, Heppner - Kodeš, Bláha - Rudnytskyy (77. Barac), Kocourek, Dordič (82. Rudzan) - Ondráček (72. Schön). Trenér: Oulehla.
Prostějov: Mucha - Slaninka, Sus, Schuster, Machynek - Lutonský, Janíček (73. Pančochář), Pernackij (59. Vošahlík), Žikol (64. Fládr), Koudelka - Ševčík. Trenér: Machala.
Táborsko - Pardubice 3:3 (2:3)
Branky: 27. Čermák, 32. Hasil, 70. Musiol - 2. Fousek, 9. Petráň, 22. Šejvl. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Váňa. ŽK: I Sang-hjok, Solil (oba Pardubice). Diváci: 627.
Táborsko: Šiman - Navrátil, Hasil, Kučera, Valenta - Musiol, Pfeifer (58. Pilík), Březina, Šandera - Čermák, Kopřiva (79. Frýdek). Trenér: Musil.
Pardubice: Letáček - Prosek, Toml, Piroch, Čelůstka - Šejvl (46. Mužík), Solil - I Sang-hjok (58. Černý), Jeřábek, Fousek - Petráň (77. Tischler). Trenér: Novotný.