Brno - Třinec 5:0Hotovo! Jihlava a Brno si zajistily účast v baráži. Kdo bude jejich soupeřem?

Fotbalisté Jihlavy a Brna si v předposledním 29. kole druhé ligy zajistili účast v baráži o nejvyšší soutěž. Vysočina po vítězství 3:2 v Ústí nad Labem skončí v tabulce druhá a čeká ji dvojzápas s 15. týmem první ligy. Zbrojovka po drtivé výhře 5:0 nad Třincem obsadí třetí místo a vyzve 14. celek nejvyšší soutěže.

Fotbalisté Zbrojovky Brno si zajistili účast v baráži (archivní foto)

Jihlavě stačil k definitivě startu v baráži bod, Vysočina ale v Ústí neponechala nic náhodě a už v první půli třemi góly rozhodla. Mezi 21. a 41. minutou si připsal hattrick ústecký rodák Zoubele. Severočeši ještě v závěrečné desetiminutovce utkání zdramatizovali, nejprve v 84. minutě snížil Matějka a za tři minuty proměnil penaltu Šup. Domácí se pak dostali ještě k jedné šanci, ale srovnat už nedokázali.

Zbrojovka smetla Třinec

Brno potřebovalo k jistotě baráže získat více bodů než Hradec Králové, který v souběžně hraném východočeském derby remizoval v Pardubicích bez branek. Zbrojovka potvrdila proti Třinci formu a připsala si páté vítězství po sobě. Skóre otevřel v 31. minutě rybičkou Magera a ještě do pauzy přidal pojistku Pachlopník. V 74. a 81. minutě se prosadil dvakrát Šumbera a pátou branku k radosti tří a půl tisícovek diváků přidal Bariš.

Budějovice nezaváhaly s Varnsdorfem

Už jistý vítěz soutěže a přímý postupující do první ligy z Českých Budějovic doma nezaváhal a porazil Varnsdorf 3:0. V desáté minutě se prosadil Provod a těsně před přestávkou zvýšil z penalty Kladrubský. V první nastavené minutě se blýskl nůžkami Havel a zaznamenal třetí trefu Dynama.

Na opačném konci tabulky se až v posledním kole rozhodne o obou sestupujících. O soutěž níž půjdou dva z trojice týmů Žižkov, Znojmo a Táborsko.

Viktorka živí naději

Žižkov porazil doma po dvou gólech v úvodu druhé půle Vlašim 2:0 a z posledního místa ztrácí na dvojici konkurentů v boji o záchranu už jen bod. Znojmo totiž doma za bezbrankového stavu nedalo penaltu a nečekaně prohrálo s Vítkovicemi 0:3.

Táborsko pak podlehlo 0:1 Sokolovu, který se definitivně udržel. Jistotu záchrany získal také nováček z Chrudimi.Varnsdorf: Porcal - Richter, Kouřil, Kubista, Heppner - Bláha - Rudnytskyy, Barac (56. Schön), Kocourek (71. L. Novák), Dordič (80. Kim) - Ondráček. Trenér: Oulehla.

29. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Třinec 5:0 (2:0)
Branky: 74. a 81. Šumbera, 31. Magera, 44. Pachlopník, 85. Bariš. Rozhodčí: Cieslar - Pochylý, Lakomý. ŽK: Bedecs (Třinec). Diváci: 3523.
Brno: Floder - Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský (83. Bartolomeu), Bariš, Pachlopník (52. Přichystal), Růsek, Šumbera - Magera (76. Vintr). Trenér: Šustr.
Třinec: Adamuška - Ilko, Šula, Bedecs, Janoščín - Vaněk, Samiec - Omasta (65. Buchvaldek), Weber (71. Arroyo), Janošík (83. Cienciala) - Dedič. Trenér: Jakus.
Znojmo - Vítkovice 0:3 (0:0)
Branky: 73. Januška, 78. Praus, 82. Chvěja. Rozhodčí: Vojkovský - Podaný, Mojžíš. ŽK: Buček - Vasiljev. Diváci: 385.
Znojmo: Buček - Cihlář, Cukovič, Maksič, Helísek - Machalík, Dramé (76. Harmon), Šmehyl, Kunca - Kuffour (60. Teplý), Beganovič. Trenér: Kalvoda.
Vítkovice: Květon - Praus, Vasiljev, Holiš, Bzirský (89. Leixner) - Chvěja (85. Tilscher), Kaloč, Surzyn, Cverna - Mikula, Januška (90.+3 Vrzal). Trenér: Balcárek.
Prostějov - Chrudim 0:0
Rozhodčí: Berka - Leška, Váňa. ŽK: Slaninka - Mrázek. Diváci: 420.
Prostějov: Le Giang - Slaninka, Schuster, Polák, Machynek - Janíček, Vošahlík (75. Ševčík), Lutonský, Koudelka - Žikol (60. Zapletal), Kroupa. Trenér: Machala.
Chrudim: Mrázek - Hlavsa, Rendla, Řezníček, Vencl - Dostálek, Kesner, Sixta, Froněk (86. Mastík) - Ujec (64. Čáp), Rybička (89. Langr). Trenér: Matějka.
Viktoria Žižkov - Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 51. vlastní Mizerák, 56. Frizoni. Rozhodčí: Machálek - Vitner, Vaňkát. ŽK: Štochl, Janda, Fortelný, Novotný (všichni Vlašim). Diváci: 853.
Žižkov: Soukup - Tusjak, Rothe, Opluštil, Frizoni - Batioja (90. Zeman), Žežulka - Urbanec, Hejný (64. Auer), Bazal - Kubala (79. Mashike Sukisa). Trenér: Hašek.
Vlašim: Řehák - Pavlík (71. Badocha), Štochl, Červak, Mizerák - Skopec - Janda (62. Novotný), Blecha, Fortelný, Kučera (52. Kadlec) - Fotr. Trenér: Boev.
Pardubice - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Ratajová. ŽK: Jeřábek - Leibl. Diváci: 1721.
Pardubice: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, Toml - Jeřábek - Kovář (71. Sokol), Solil, Tischler, Fousek (79. Mužík) - Petráň (90. P. Černý). Trenér: Novotný.
Hradec: Vízek - Finěk (33. Durdevič), Martinec, Leibl, Urma - Jukl, Soukeník - Kopečný, Zorvan (83. Kateřiňák), Vlkanova - Šípek (57. Da Silva). Trenér: Frťala.
Táborsko - Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 36. Vávra. Rozhodčí: Matějček - Myška, Melichar. Bez karet. Diváci: 750.
Táborsko: Šiman - Navrátil, Hasil (79. De Almeida), Březina, Šandera - Kučera, Pilík (79. Frýdek), Valenta, Čermák - Musiol, Pfeifer (46. Kopřiva). Trenér: Musil.
Sokolov: Belaň - Beránek (68. Novák), Stropek, Mejdr, Ševčík, Jakub Dvořák II. - Čihák, Glaser, Štípek - Liener (58. Voleský), Vávra (83. Hlavatý). Trenér: Hejret.
České Budějovice - Varnsdorf 3:0 (2:0)
Branky: 10. Provod, 43. Kladrubský z pen., 90.+1 Havel. Rozhodčí: Petřík - Blažej, Kubr. ŽK: Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 1561
Č. Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, P. Novák, Helešic - Čavoš, Javorek (46. Táborský) - Martan (72. Brandner), Havelka, Provod - Ledecký (63. Grajciar). Trenér: Horejš.
Varnsdorf: Porcal - Richter, Kouřil, Kubista, Heppner - Bláha - Rudnytskyy, Barac (56. Schön), Kocourek (71. L. Novák), Dordič (80. Kim) - Ondráček. Trenér: Oulehla.
Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 (0:3)
Branky: 84. Matějka, 87. Šup z pen. - 21., 29. a 41. Zoubele. Rozhodčí: Cihlář - Hrabovský, Kožár. ŽK: Chlumecký, Tijani, Preisler (všichni Jihlava). Diváci: 576.
Ústí: Tvrdoň - Strada, Brak, Pimpara, Šimeček - Valenta, Bílek - Krátký (60. Dramé), Richter (46. Šup), Procházka (46. Prošek) - Matějka. Trenér: Křeček.
Jihlava: Vejmola - Tlustý, Tijani, Chlumecký, Novotný - Vaculík, Šulc - Javůrek (70. Preisler), Zoubele (80. Pavlík), Petr - Klíma (75. Jawo). Trenér: Kučera.