Žižkov - Sokolov 2:1Pražáci se vytáhli, Viktoria uspěla v divočině i bez dvou vyloučených

Fotbalisté Žižkova ve druhé lize i bez dvou vyloučených hráčů doma zdolali Sokolov 2:1 a poprvé v nové sezoně zvítězili. Hostující Baník, který ve vyhroceném utkání dostal jednu červenou kartu, má po dvou kolech jediný bod. Nováček z Vyšehradu potom porazil Ústí výrazně 4:1, Varnsdorf remizoval s Třincem 2:2.

Trenér Třince Svatopluk Habanec.

Domácí začali lépe a v sedmé minutě otevřel skóre Urbanec z penalty. Na začátku druhé půle Viktorii zkomplikoval situaci Diviš, jenž za tvrdý faul dostal červenou kartu. Sokolov využil přesilovku už po pěti minutách díky brance střídajícího Selnara.

Závěr nabídl velké drama. V 80. minutě byl vyloučen také hostující Mejdr po druhé žluté kartě a chvíli nato musel předčasně ze hřiště ještě další žižkovský hráč Cabaňa. Pražané se však i v devíti dokázali prosadit a ve třetí minutě nastavení zápas rozhodl Opluštil po standardní situaci.

"Vyzdvihl bych hlavně morálku a styl, jakým jsme šli minimálně pro bod. Jinak máme o našem výkonu jinou představu, v Pardubicích jsme odehráli lepší utkání. Pro nás ale zlaté tři body," hodnotí Zdeněk Hašek, trenér Viktorie Žižkov.

Nováček porazil Ústí nad Labem 4:1. Vyšehrad si vypracoval vedení už v prvním poločase díky gólům Vernera a Vejvara. Ve druhé půli přidali branky Čvančara a podruhé v zápase Verner. Za hosty snižoval Peterka.

Varnsdorf remizoval s Třincem na domácí půdě 2:2. Severočeši vedli v poločase 1:0, ale nakonec si oba týmy body rozdělily.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - Sokolov 2:1 (1:0)
Branky: 7. Urbanec z pen., 90.+3 Opluštil - 55. Selnar. Rozhodčí: Orel - Mikeska, Bureš. ŽK: Opluštil, Tusjak, Egídio - Jakub Dvořák I., Mejdr, Čihák, Glaser, Selnar. ČK: 50. Diviš, 82. Cabaňa - 80. Mejdr. Diváci: 1168.
Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Súkenník - Urbanec, (81. Egídio), Gil (88. Maksič), Bazal (37. Cabaňa) - Diviš. Trenér: Veselý.
Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr, Hošek, Ševčík, Jakub Dvořák II. - Čihák (61. Vávra), Kopřiva (46. Selnar), Štípek, Glaser - Wermke (46. Šmehyl), Červenka. Trenér: Šturma.
Varnsdorf - Třinec 2:2 (1:0)
Branky: 38. Rudnytskyy, 83. Micovčák - 50. Kubala, 71. Omasta. Rozhodčí: Hanousek - Myška, Lakomý. ŽK: Richter, Bláha - Vaněk, Kubala. Diváci: 895.
Varnsdorf: Samoel - Richter, Heppner, Bláha, Breda (58. Ondráček) - Kazda, Barac (67. Rudzan), Micovčák, Kubista - Rudnytskyy (72. Schön), Kocourek. Trenér: Oulehla.
Třinec: Adamuška - Machalík, Vaněk, Janoščín, Arroyo (63. Janošík) - Valenta (89. Wojnar), Kubala, Bedecs, Hlúpik - Omasta, Gáč. Trenér: Habanec.
Vyšehrad - Ústí nad Labem 4:1 (1:0)
Branky: 27. a 90.+3 z pen. Verner, 66. Vejvar, 90.+1 Čvančara - 82. Peterka. Rozhodčí: Ardeleanu - Hurych, Matoušek. ŽK: Verner, Drozda, Otáhal, Čvančara - Pimpara, Strada, Tvrdoň. Diváci: 658.
Vyšehrad: Otáhal - Pardubský, Švejdík, Drozda, Mareš - Veselý (60. Čvančara), Drobílek, Brejcha, Verner, Vejvar (73. Žežulka) - Pouček (71. Rataj). Trenér: Veselý.
Ústí: Tvrdoň - Strada, Brak, Pimpara, Písačka - Peterka, Bílek (60. Drame), Valenta (66. Matějka), Krátký (76. Jirkovský), Richter - Bassey. Trenér: Křeček.