Živě

Plní si sen. Osmnáctiletý český gólman přestoupil do Portugalska

24. července 2020 11:13 - Pardubice
(Aktualizováno: 24. července 2020 12:06)

Urostlý mladík podle odborníků v mnohém připomíná Petra Čecha. Osmnáctiletý brankář Lukáš Horníček se teď každopádně na čtyři roky upsal prestižnímu portugalskému klubu SC Braga, v němž už poslední sezonu hostoval z Pardubic. Částka nebyla zveřejněna, Východočeši však na svém webu zdůrazňují, že jde o největší přestup v historii pardubického fotbalu.

 

SC Braga

Pardubický odchovanec Lukáš Horníček od mládežnických kategorií ukazoval, že patří k velkým talentům. V létě loňského roku sice zasáhl do přípravných zápasů s pardubickým A-týmem, ale krátce poté se odebral do Portugalska.

"Již od Lukášova útlého věku jsme věděli, že je megatalent a jsme rádi, že to už v 18 letech dotáhl do velkého klubu," poukazuje sportovní manažer východočeského klubu Vít Zavřel. "Věříme, že Lukáš má v Portugalsku před sebou velkou budoucnost," dodává Pavel Zíka, předseda představenstva agentury Global Sports, která Horníčka zastupuje.

Gólmanský talent měřící 194 centimetrů dosud v Braze působil v mládežnickém týmu, za A-mužstvo zatím nehrál. Sportingu patří v končící sezoně portugalské ligy čtvrté místo, v roce 2011 došel tým až do finále Evropské ligy.

Český reprezentant se zkušenostmi z mládežnického ME U17 se za Pyrenejemi zalíbil natolik, že se Braga rozhodla uplatnit na něj opci.

dos, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..