Bohemians Praha - Hradec Králové 1:0Hradec nedal penaltu a přišel o sérii neporazitelnosti. Poslední Vltavín zabral

Fotbalisté Hradce Králové přišli o sérii devíti zápasů bez porážky, když ve 13. kole Národní ligy prohráli na hřišti Bohemians Praha 0:1. Mohou tak přijít o vedení v tabulce druhé nejvyšší soutěže, jelikož Karviná ztrácí jediný bod a má zápas k dobru.

Ilustrační foto.

Hradec měl přitom velkou šanci sérii osmi výher a jedné remízy rozšířit o další body, protože šest minut před koncem dostal Šisler možnost zahrávat pokutový kop. Jenže při exekuci zklamal a penaltu neproměnil. Naopak v 89. minutě se do šance prodral Ibragimov a střelou na bližší tyč zajistil Bohemians první výhru od začátku září. Čistým kontem k tomu přispěl i třiadvacetiletý brankář Brauneis, který tak oslavil debut v druhé lize.

Táborsko šanci nevyužilo

Zaváhání Hradce nevyužilo k posunu do čela tabulky Táborsko. Jihočeský celek remizoval 1:1 v Třinci, kde na úvodní gól domácího Rekiše odpověděl v druhé půli Vukadinovič. V závěru ještě odmítl vítězný gól hostů Musiol. Táborsko tak na třetím místě ztrácí na Hradec jediný bod.

Sérii sedmi proher utnul poslední Vltavín, který doma předvedl proti Sokolovu nejlepší výkon v sezoně a vyhrál jednoznačně 4:0. Připsal si druhé vítězství, nadále však zůstává poslední o tři body za Bohemians.

Pražský celek poslal do vedení v 8. minutě po rohu kapitán Krimlák. Po změně stran zvýšil z penalty Pávek a znovu po rohu Valíček, kteří v rozmezí dvou minut definitivně rozhodli. Skóre uzavřel Tenkl.

Pardubický gólman Shejbal se musel vrátit

Na výhry týmů ze dna tabulky navázala i Vlašim, která doma porazila Ústí nad Labem 2:1. V úvodu se ujala vedení po penaltě Petrů, ale Veverka do poločasu srovnal. Tři body pro domácí po hodině hry trefil Putz. Vlašim tak ukončila dvouměsíční čekání na výhru, během kterého získala jediný bod ze šesti zápasů.

V brance Pardubic se znovu objevil čtyřicetiletý Shejbal, který před sezónou ukončil kariéru, ale kvůli trestům Frydrycha a Čihaře se mezi tyče vrátil. Východočechům pomohl k remíze 1:1 s Varnsdorfem. V 84. minutě ho propálil Končal, který ve Varnsdorfu hostuje z Plzně. Jenže uběhla jen minuta a futsalový reprezentant Rešetár zařídil domácím remízu.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Táborsko 1:1 (1:0)
Branky: 10. Rekiš - 54. Vukadinovič. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Zeman. ŽK: Motyčka, Juřena, Rekiš, Cigánek - Javorek. Diváci: 545.
Třinec: Bruk - Velner (46. Lisický), Malík, Cigánek, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek (77. Gavlák), Rekiš - Čtvrtníček (60. Wojnar), Juřena. Trenér: Kula.
Táborsko: Toma - Sladký, Mráz (65. Štrbák), Ciferský, Tusjak - Džafič (71. Presl), Šiml, Javorek, Kočí, Vukadinovič (90. Rabiňák) - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Bohemians Praha - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 89. Ibragimov. Rozhodčí: Proske - Vysloužil, Antoníček. ŽK: Laštovka, Novotný, Ptáček, Kuzmanovič - Dvořák. Diváci: 711.
Bohemians: Brauneis - Ježdík, Bohata, Šídlo, Laštovka - Ibragimov, J. Novotný (90. Faltus), Ptáček, Hájek (90. Suk), Volek - Kuzmanovič. Trenér: Sazima.
Hradec Králové: Lindr - Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský - Shejbal (68. Malinský), Šisler, Schwarz (59. Halilovič), Zelený - Dvořák, Vaněček. Trenér: Prokopec.
Vltavín - Sokolov 4:0 (1:0)
Branky: 8. Krimlák, 60. Pávek z pen., 62. Valíček, 88. Tenkl. Rozhodčí: Ochotnický - Černý, Kotalík. ŽK: Šamánek, Kobylík, Hofmann, Holub (všichni Sokolov).
Vltavín: O. Pávek - Mařík (90. Kozák), Valíček, M. Pávek, Hájek - Láncz, Krimlák, Očovan, Podzimek (85. Tenkl), Matějka - Předota. Trenér: Knížek.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Dřížďal, Vondráček - Čada, Dvořák II. - Machek, Kobylík (75. Jurdík), Vaněček (31. Holub) - Šamánek. Trenér: Jindra.
Pardubice - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 85. Rešetár - 84. Končal. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Peřina. ŽK: Kudrna, Kakrda, Jeřábek - Schubert, Rudnickij, Synek. Diváci: 612.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Němeček (27. Tischler), Šejvl, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Hundák - T. Kakrda (54. Rešetár), Hodas (82. Fusek). Trenéři: Dujsík, Krejčí.
Varnsdorf: Fendrich - Tvaroha, Kouřil, Zbrožek, Končal - Rudnickij, Breite, Schubert (77. Daníček), Kotiš, Mikinič (56. Jakobovský) - Volf (61. Synek). Trenér: Frťala.
Vlašim - Ústí nad Labem 2:1 (1:1)
Branky: 3. Petrů z pen., 60. Putz - 32. Veverka. Rozhodčí: Kalenda - Dobrovolný, Fišer. ŽK: Jeřábek, Švenger - Smola, Martykán, Pavlata. Diváci: 422.
Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Jeřábek (78. Janda), Putz (88. Jícha), Vebr, Tomášek, Průcha - Ujec (62. Krmenčík). Trenér: Horňák.
Ústí: Novák - Zeman, Vaněk, Valenta, Dvořák (76. Pavlata) - Jursa, Leibl - Moulis, Vacek (31. Smola), Martykán - Veverka (61. Benčík). Trenér: Přerost.