Karviná - Budějovice 1:2Karviná podlehla Českým Budějovicím a zůstala druhá

Fotbalisté Karviné ve druhé lize nevyužili zaváhání vedoucího Hradce Králové a po domácí porážce 1:2 s Českými Budějovicemi zůstali na druhém místě. Votroci po 13. kole vedou Fotbalovou národní ligu dál o bod.

Karviná nepotvrdila pozici nejlepšího domácího celku soutěže a na svém stadiónu nebodovala poprvé v sezóně, Jihočeši prodloužili sérii bez porážky na čtyři zápasy a poskočili na čtvrtou příčku.

Hosté přečkali úvodní nápor soupeře a v 37. minutě je poslal do vedení Kalod, který využil nechtěnou přihrávku domácího Hottka. Defenzivní záložník zaváhal i deset minut po pauze, kdy "namazal" zakončujícímu Vyskočilovi. Karviná snížila v 68. minutě po Mikulově dorážce, ale Dynamo už těsný náskok udrželo.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)
Branky: 68. Mikula - 37. Kalod, 55. Vyskočil. Rozhodčí: Orel - Kubr, Vaňkát. ŽK: Vaněk, Mikula, Hoffmann, Eismann - Kalod, Klesa, Vyskočil, Lengyel. Diváci: 1726.
Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk (73. Limanovský), Hottek (56. Pavelka) - Gonda, Vladavič (82. Fiala), Eismann - Mišinský. Trenér: Mazura.
Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Vyskočil, Benát (74. Machovec), Jarolím, Klesa (86. Novák) - Linhart (74. Chmelo), Kalod. Trenér: Hoftych.
Baník Most - MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: 42. Rosendo. Rozhodčí: Adámková - Hájek, Plesar. ŽK: Řehák, Běloušek, Surynek - Vašenda, Talián, Prokeš, Žídek. Diváci: 715.
Most: Belaň - Nguyen, Běloušek, Řehák, Ježdík - Vojta, Jan Procházka, Rosendo, Surynek (72. Duchnič) - Šlapák (76. Kotlan), Jiří Procházka (87. Olejník). Trenér: Chaloupka.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal, J. Prokeš, Žídek - Vrťo, Vašenda, Mozol (34. Tiago Silveira), Talián (65. Šigut) - Korneta, Kovařík. Trenér: Duhan.