Karviná - Táborsko 2:2Táborsko ztratilo v Karviné dvoubrankový náskok i třetí místo

Karviná

Fotbalisté Táborska v 18. kole druhé ligy neudrželi v Karviné dvoubrankový náskok a po remíze 2:2 ztratili třetí místo v tabulce, které zaujal Sokolov po domácí výhře 3:0 nad posledním Kolínem.

Táborsko v úvodu podržel brankář Toma a jeho spoluhráč Strnad krátce před pauzou vstřelil vedoucí gól. Necelou minutu po změně stran zvýšil Javorek, ale hosté nakonec byli rádi i za bod.

Duel totiž nejprve zdramatizoval kontaktním zásahem Budínský a čtvrthodinu před koncem vyrovnal střídající Komenda. Karviná dokonce mohla v závěrečném tlaku skóre otočit, stoper Trousil však zblízka přestřelil.

Sokolov poslal do vedení už v deváté minutě Pouček. Baník outsidera dál tlačil, ale pojistku přidal až v 78. minutě zásluhou Šamánka. Domácí útočník pak ještě v závěru přidal svůj druhý zásah. Kolín ve Fotbalové národní lize nevyhrál desátý zápas za sebou.

Pátý Zlín na svém hřišti deklasoval Pardubice 4:0 a vyhrál i druhé jarní kolo. Opava doma otočila duel s Třincem a díky třem gólům ve druhé půli zvítězila 3:1. Frýdek-Místek se rozešel s Vlašimí smírně 1:1, obě mužstva prodloužila své šňůry bez výhry na pět kol.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Táborsko 2:2 (0:1)
Branky: 61. Budínský, 75. Komenda - 41. Strnad, 46. Javorek. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Vaňkát. ŽK: Kubista - Traore, Toma.
Karviná: Lipčák - Růžička, Janíček, Trousil, Eismann - Tarczal (58. Kubista), Daníček - Hatok (71. Komenda), Budínský, Zelený (25. Puchel) - Urgela. Trenér: Weber.
Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml (89. Hric) - Surynek (63. Presl), Traore, Džafić, Javorek - Strnad (81. Musiol). Trenér: Nečas.
Sokolov - Kolín 3:0 (1:0)
Branky: 78. a 88. Šamánek, 9. Pouček. Rozhodčí: Julínek - Peřina, Pochylý. ŽK: Vaněček, Blažek - Hýbl. Diváci: 890.
Sokolov: Belaň - Hrubý (24. Blažek), Hofmann, Vondráček, Urma - Vaněček, Čada, Přeučil, Pouček (85. Kratochvíl) - Šamánek, Dvořák II. (76. Kosak). Trenér: Šmejkal.
Kolín: Vejmola - Ježdík, Biško, Šourek, Hýbl - Bláha (75. Procházka), Jelínek, Skwarczek, Eliáš - Hurka (70. Sodoma), Teplý (88. Teslík). Trenér: Bobek.
Frýdek-Místek - Vlašim 1:1 (1:1)
Branky: 2. Vaněk - 40. Vopat. Rozhodčí: Machálek - Arnošt, Melichar. ŽK: Mehremič - Matějka, Gebert, Starý.
Frýdek-Místek: Mihalek - Ilko, Coufal, Žídek, Mehremič - Zapalač (79. Talián), Ďuriška, Vaněk, Just (62. Hykel) - Jurišič, Staško. Trenér: Orel.
Vlašim: Budinský - Simerský, Starý, Štochl, Breda, Radoš - Vebr, Průcha, Barák, Gebert (40. Vopat) - Matějka (81. Hejný). Trenér: Petržela.
Zlín - Pardubice 4:0 (2:0)
Branky: 32. Poznar, 40. Bartolomeu, 57. Kopečný, 84. Matějov. Rozhodčí: Hrubeš - Hrabovský, Vysloužil. ŽK: Vencl (Pardubice). Diváci: 1731.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hájek, Hubáček, Benčík - Kopečný (76. Matějov), Holík, Živulič, Bartolomeu - Poznar, Železník. Trenér: Páník.
Pardubice: Knobloch - Pospíšil, Kopřiva, Bederka, Kakrda - Záviška (46. Daewon), Kudrna, Řezníček, Fousek (68. Vencl), Fusek - Fikejz (61. Petráček). Trenér: Míchal.
Opava - Třinec 3:1 (0:1)
Branky: 58. Jursa, 66. Kuzmanovič, 78. Schaffartzik - 41. Tomeček. Rozhodčí: Váňa - Kordula, Hájek. ŽK: Habusta, Jursa, Horka - Vomáčka, Velner, Motyčka. Diváci: 1434.
Opava: Vašek - Pospěch, Mikula, Horka, M. Hrabina - Jurečka (83. Svatonský), Habusta, Jursa (90. T. Čelůstka), Schaffartzik - Janetzký (58. Mrázek), Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Kubáň - Tomeček, Motyčka, M. Čelůstka (79. Smetana), Janoščín (71. Gajdošík) - Malchárek (67. Joukl), Dedič. Trenér: Kalivoda.