Znojmo - Pardubice 0:1Znojmo zaváhalo s Pardubicemi a druhý Hradec snížil náskok

Fotbalisté Znojma prohráli ve 23. kole druhé ligy s Pardubicemi 0:1 a utrpěli první domácí porážku v sezóně. Zaváhání vedoucího celku tabulky využil druhý Hradec Králové, který díky vítězství 3:0 v Českých Budějovicích snížil ztrátu na dva body.

Znojmo před pátečním zápasem mělo doma bilanci devíti výher a jedné remízy, proti Pardubicím se však trápilo a nedokázalo se prosadit. Hostům zajistil vítězství v 82. minutě Pospíšil a zajistil Středočechům teprve druhou výhru ze soupeřova hřiště v ročníku.

Hradec o vítězství rozhodl v prvním poločase, kdy se v 15. a ve 22. minutě z penalty prosadil Schwarz a třetí gól přidal těsně před přestávkou Pázler. Budějovičtí mohli zápas po hodině hry zdramatizovat, když byl vyloučen hostující gólman Ottmar. Kalod však nařízenou penaltu neproměnil a ani ve zbytku zápasu Jihočeši přesilovku nevyužili.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Frýdek-Místek - Varnsdorf 1:2 (0:0)
Branky: 56. Ižvolt - 71. Zieris, 84. Martan. Rozhodčí: Dresler - Kubr, Koval. ŽK: Švrček, Ujlaky, Byrtus - Mehanovič, Jurča, Zbrožek. Diváci: 1657.
Frýdek-Místek: Mihálek - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Ďuriška (68. Krčula), Krišto, Skwarczek, Ižvolt, Ujlaky (87. Jarabica) - Vyskočil. Trenér: Radványi.
Varnsdorf: Porcal - Jakovlev, Zieris, Neuberg, Zbrožek - Mehanovič (72. Djurdjevič), Tvaroha, Rudnytskyy, Martan (88. Houser) - Jurča (33. Knejzlík), Schubert. Trenér: Veselý.
Znojmo - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 82. Pospíšil. Rozhodčí: Lerch - Vitner, Fišer. ŽK: Pokorný - Petráň. Diváci: 1375.
Znojmo: Doleček - Mezlík, Pokorný, Cihlář, Helísek - Okleštěk (62. Šumbera), Stáňa (62. Njire), Weber - Žondra, Ledecký, Šamánek. Trenér: Míchal.
Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Jeřábek, Kakrda - Pospíšil, Řezníček, Kudrna, Fusek (88. Klátil) - Petráň (87. Valenta), Kovář (43. Pánek). Trenér: Kučera.
České Budějovice - Hradec Králové 0:3 (0:3)
Branky: 15. a 22. z pen. Schwarz, 45. Pázler. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Kotalík. ŽK: Klesa, Pešek, Vaněk - Nosek. ČK: 59. Ottmar (Hradec). Diváci: 1315.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Hájovský, Funda - Čavoš, Benát - Pešek, Šimák (86. Kadula), Mareš (54. Vaněk) - Kalod (67. Jurdík). Trenér: Horejš.
Hradec Kr.: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil (23. Krátký) - Janoušek, Schwarz (90.+1 Chleboun) - Trubač (60. Lindr), Vlkanova, Malinský - Pázler. Trenér: Frimmel.