Rubriky:

Národní liga

Čeká nás zajímavá soutěž, říká ústecký šéf Heidenreich

28. června 2016 18:32 - Ústí nad Labem

Diváci se mají na co těšit, bude to zajímavá soutěž. V tomto duchu vzhlíží k nové sezóně ve druhé fotbalové lize výkonný ředitel FK Ústí nad Labem Petr Heidenreich. A přeje si, aby ústecký klub v silné konkurenci obstál.

 

fkusti.cz

„Když jsem byl na losování v Praze, viděl jsem spoustu sebevědomých šéfů týmů. Řada z nich má nejvyšší ambice a podle toho to vypadá, že nás čeká velmi těžká a vyrovnaná soutěž," usoudil Heidenreich.

Ústečtí fanoušci zaznamenali nejen trenérskou změnu - místo Petra Němce přišel Jiří Skála - ale i pohyb v hráčském kádru. V Ústí po hostování skončil například stoper Antonín Křapka z Mladé Boleslavi. „Je členem reprezentační jedenadvacítky, má svoji kvalitu a patří Boleslavi. Ta při jeho angažmá preferuje první ligu, takže Křapka má nyní namířeno do Bohemians Praha 1905," poznamenal ředitel.

Jak mohou vypadat ústecké vazby s prvoligovými kluby? „Obchody s těmito týmy jsou složité. V první lize jsou hráči nějak odměňováni. A když jde fotbalista z nejvyšší soutěže do druhé ligy, musí nový klub akceptovat jeho platové podmínky. A je jasné, že hráči nechtějí jít za horším. A pro druholigové kluby je zatím obtížné dohánět prvoligové platy," vysvětlil Heidenreich.

Přesto se na úvodních trénincích Ústí nad Labem objevilo několik nových hráčů. „Vzali jsme do přípravy mladíky z Mladé Boleslavi, pražské Slavie, Teplic i z Jablonce. Jsme v kontaktu i s Libercem. Něco řešíme i s pražskou Duklou," nastínil ústecký ředitel. Z doby svého působení v managementu prvoligových Teplic má zkušenosti i s vrcholovým fotbalem.

Zajímavostí je, že mezi testovanými hráči v Ústí jsou synové bývalých ligových fotbalistů - David Skuhravý (jeho otec Roman Skuhravý trénuje Opavu), František Mysliveček mladší a David Zoubek mladší. Až v průběhu přípravy se připojil i exteplický útočník Martin Jindráček, který hrál za Ústí první v ligu v ročníku 2010/2011, působil i v druholigovém Vyšehradu a třetiligovém Mostu.

Hledání vhodných typů hráčů není snadnou záležitostí. „K jejich vyzkoušení slouží přípravné zápasy. Je to postupná cesta, a nepředpokládám, že už v prvním kole ve Frýdku-Místku to bude takové, jak bychom si perspektivně představovali. Ale chceme dát trenérovi i hráčům prostor pro práci," dodal Heidenreich.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..