Vítkovice - Táborsko 1:0Vítkovice slaví po postupu do FNL první vítězství

Ostrava

Vítkovice slaví první vítězství po postupu do Fotbalové národní ligy. Ve 3. kole druhé nejvyšší soutěže doma porazil Táborsko 1:0. O jediný gól se postaral už v 10. minutě Marián Kovařík.

Vítkovice udeřily z první vážnější akce, když využily brejk po soupeřově rohu. Mišinský našel nabíhajícího Kovaříka a ten hlavou poslal míč do branky.

Táborsko poté mělo několik slibných šancí na vyrovnání, ale Mrázka vychytal domácí gólman a Traore napálil míč jen do břevna. To ve druhé půli trefil i domácí Mišinský. Vítkovice však ve druhé půli hlavně pozorně bránily a nedovolily Táborsku vyrovnat.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Vítkovice - Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 10. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Černý, Šimáček. ŽK: Vaněk, Jurča, Cverna - Nešický, Hanzlík. Diváci: 525.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Mikula, Coufal, Prajza - Vaněk, Texl (46. Jurča), Hlavsa - Mišinský, Kraut (90. Wojnar) - Kovařík (61. Ondráček). Trenér: West.
Táborsko: Toma - Běloušek, Mráz, Cíferský, Hanzlík (84. Navrátil) - Presl, Traore, Kučera, Nešický (56. Džafič), Ciku (73. Dordevič) - Mrázek. Trenér: Frňka.