Sokolov - České Budějovice 1:1Budějovice po remíze v Sokolově poskočily do čela druhé ligy

Fotbalisté Českých Budějovic v pátém kole druhé ligy v Sokolově přišli v poslední minutě o výhru, ale i remíza 1:1 je posunula do čela neúplné tabulky. Stále neporažené Dynamo vede pořadí o bod před Ostravou, která má zápas k dobru.

Jihočeši otevřeli skóre ve 21. minutě, kdy nepovedenou "malou domů" vystihl Kalod a po kličce brankáři Belaňovi zamířil do prázdné branky. Budějovičtí mohli ve druhé půli přidat pojistku, jenže Funda i Kalod trefili břevno. Sokolov těsně před koncem po rohu vyrovnal díky tečované střele Bočka. Domácí náhradník krátce po příchodu na hřiště ukončil neprůstřelnost jihočeského týmu v sezoně.

Premiérové výhry v ročníku se dočkal Třinec, který doma zdolal nováčka Vítkovice 2:1. Všechny branky padly už v úvodním poločase. Domácím zařídili náskok Bedecs a Malcharek, těsně před pauzou snížil Vaněk. Hosté ve druhé půli sahali po vyrovnání, ale žádnou šanci neproměnili a venku prohráli i třetí utkání ve Fotbalové národní lize.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 90. Boček - 21. Kalod. Rozhodčí: Ginzel - Wilczek, Kříž. ŽK: Blažek, Machek - Pešek, Funda. Diváci: 841.
Sokolov: Belaň - Strada (63. Kodr), Vondráček, Ševčík, Mejdr - Blažek, Machek, Sadílek (75. Medvěděv) - Glaser - Provod, Jakub Dvořák II (85. Boček). Trenér: Dreiseitl.
Č. Budějovice: Křížek - Bederka, Šourek, Novák, Funda - Čavoš, Čermák - Wermke (58. Pešek), Benát, Táborský (83. Kadula) - Kalod. Trenér: Lerch.
Fotbal Třinec - MFK Vítkovice 2:1 (2:1)
Branky: 16. Bedecs, 18. Malcharek - 38. Vaněk. Rozhodčí: Mrázek - Vlasjuk, Flimmel. ŽK: Hošek, Málek, Janoščín - Mikula, Mišinský. Diváci: 730.
Třinec: Paleček - Vengřinek, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Motyčka, Krišto (87. Avdič), Stříž - Malcharek (64. Málek), Hošek (70. Dedič). Trenér: Vašek.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Mikula, Coufal, Prajza - Fiala (46. Demeter), Vaněk, Hlavsa (46. Texl) - Mišinský, Kraut (70. Jurča) - Kovařík. Trenér: West.
MFK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov 2:2 (1:2)
Branky: 29. Hykel, 90.+3 Willweber - 27. z pen. a 38. Štrombach. Rozhodčí: Dubravský - Vysloužil, Batík. ŽK: Nworah - Sus, Skwarczek, Machálek, Hirsch, Fládr, Nekuda. ČK: 75. Nworah - 89. Skwarczek. Diváci: 1270.
Frýdek-Místek: Prepsl - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Hykel, Slaninka (61. Stratil), Šichor (66. Nworah), Šumský, Willweber - Blažek (88. Petrovič). Trenér: Nemec.
Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář - Štrombach (78. Šteigl), Skwarczek, Fládr, Langer - Nekuda (86. Rus), Machálek. Trenér: Takáč.