Sokolov - Olomouc 1:2Olomouc vyhrála v druhé lize v Sokolově a má osmou výhru v řadě

Fotbalisté Sigmy Olomouc v 11. kole FNL vyhráli 2:1 v Sokolově a po osmé výhře za sebou drží první místo v druholigové tabulce. Druhá Ostrava nadále ztrácí dva body poté, co doma gólem z penalty udolala Žižkov 1:0. Na třetí místo poskočila Opava po výhře 5:0 nad Táborskem. Dostala se před České Budějovice, které podlehly 1:2 ve Vlašimi.

Olomouc se ujala vedení v 35. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou útočník Chorý. Jenže už za dvě minuty domácí rychle rozehráli standardní situaci a propadlý míč usměrnil do branky Vondráček. Rozhodující okamžik přišel v nastavení první půle. Hosté kopali přímý kop, zeď neprostřelili, ale k odraženému míči se dostal Houska a zamířil přesně k tyči. Po změně stran už Sigma těsnou výhru uhájila.

V Ostravě se rozhodlo už po čtyřech minutách. Hosté zahráli v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Hlinka. Baník měl poté několik šancí soupeře dorazit, jenže chyběla mu produktivita. Buď domácí nevyzráli na brankáře Soukupa, nebo ve stoprocentní šanci přestřelili jako De Azevedo. V nastavení pak Urgela trefil břevno. Žižkov však střelecké nemohoucnosti Ostravy nevyužil a odvezl si těsnou prohru.

To Opava doma rozstřílela Táborsko 5:0 a dala vzpomenout na rok 2012, kdy na hřišti Jihočechů zvítězila 6:1. Od té doby utrpělo Táborsko podobný debakl jen před dvěma lety s Českými Budějovicemi. Po dvou gólech vstřelili Jurečka a Kuzmanovič.

Poslední Prostějov slavil první výhru v sezóně, když doma přehrál 3:0 Pardubice. Ty naopak prodloužily čekání na vítězství na devět zápasů. Ve 23. minutě poslal Prostějov do vedení Machynek a ještě do poločasu zvýšil Skwarczek. Na obou akcích se podílel Pančochář. Po změně stran skóre uzavřel střídající Machálek.

Potřetí za sebou bodoval Frýdek-Místek, který doma rozstřílel Třinec 4:1. Dvěma brankami se o to zasloužil Vyskočil. Hvězdou utkání ale byl Šumský, který jeden gól dal a na další dva nahrál z přímých kopů.

České Budějovice potvrdily, že se jim na hřištích soupeřů nedaří, a ve Vlašimi si připsaly třetí venkovní prohru za sebou. Dvěma góly se o to postaral Vyhnal, hosté už jen snížili díky Táborskému.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Opava - Táborsko 5:0 (2:0)
Branky: 13. a 60. Jurečka, 69. a 90. Kuzmanovič. 25. Schaffartzik. Rozhodčí: Váňa - Vlček, Poživil. ŽK: Zapalač, Jursa, Janetzký - Kočí. Diváci: 2324.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka - Janetzký (75. Grussmann), Schaffartzik, Zapalač (87. Helebrand) - Jursa - Kuzmanovič, Jurečka (83. Mozol). Trenér: Skuhravý.
Táborsko: Toma - Navrátil, Mráz (39. Kočí), Cíferský, Hanzlík - Nešický, Javorek, Ciku (62. Presl) - Fulnek, Džafič - Mrázek (76. Alaverdašvili). Trenér: Frňka.
Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 5. Hlinka z pen. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Šimáček. ŽK: Nerad - Klán. Diváci: 4378.
Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Mešaninov, Hučko - Hlinka - Mondek, De Azevedo (70. Nerad), Mičola, Stáňa (64. Helešic) - Urgela. Trenér: Petržela.
Žižkov: Soukup - P. Hašek, Egert, Pimpara, Josl - Engelmann (77. Volek), Krystan (68. Eliáš), Pavlata, Urbanec - Dočekal, V. Klán (60. Sixta). Trenér: Oulehla.
Vlašim - České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 35. a 50. Vyhnal - 64. Táborský. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Čermák, Funda, Pešek, Kalod (všichni Č. Budějovice). Diváci: 598.
Vlašim: Nguyen - Breda, Kavka, J. Štochl, Vondra - Reiter (64. Janda), F. Hašek, Kulhánek, Frizoni (72. Tusjak) - Nečas, Vyhnal (80. Jícha). Trenér: M. Hašek.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Bederka, Funda - Čermák, Čavoš (77. Kadula) - Wermke (60. Pešek), Benát (35. Kladrubský), Táborský - Kalod. Trenér: Lerch.
Prostějov - Pardubice 3:0 (2:0)
Branky: 23. Machynek, 35. Skwarczek, 67. Machálek. Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Batík. ŽK: Skwarczek, Sus, Píchal - Kovář. Diváci: 502.
Prostějov: Kofroň - Machynek (46. Machálek), Sus, Rus, Pančochář - Hirsch, Skwarczek, Zapletal (66. Petržela), Štrombach - Píchal, Kroupa (84. Chwaszcz). Trenér: Takáč.
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Šejvl, Pospíšil - Kim Te-won, Kovář (75. Valenta), Kudrna, Fousek (46. Fusek) - Jeřábek (46. Řezníček), Ladra. Trenér: Míchal.
Frýdek-Místek - Třinec 4:1 (3:0)
Branky: 32. a 49. Vyskočil, 17. Literák, 27. Šumský - 55. Stříž. Rozhodčí: Severýn - Melichar, Podaný. ŽK: Vyskočil, Šumský, Literák, Berežný - Krišto, Reintam. Diváci: 1253.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Literák, Klabník, Ilko - Hykel, Šumský, Willwéber (84. Berežný), Nworah (60. Slaninka) - Stratil, Vyskočil (64. Šichor). Trenér: Nemec.
Třinec: Paleček - Avdič, Hloch, Janoščín, Reintam - Dedič (46. Hošek), Joukl (30. Janošík), Krišto, Stříž, Málek (53. M. Čelůstka) - Malcharek. Trenér: Neček.
Sokolov - Sigma Olomouc 1:2 (1:2)
Branky: 37. Vondráček - 35. Chorý, 45.+2 Houska. Rozhodčí: Franěk - Kotalík, O. Černý. ŽK: Kodr - Plšek, Škerle, Petr. Diváci: 1050.
Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Čihák, Medvěděv (75. Kodr) - Mejdr, Vrtělka, Sadílek (62. Průcha) - Glaser - Provod, Jakub Dvořák II. (87. Kosak). Trenér: Dreiseitl.
Olomouc: M. Buchta - Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (90. Hála), Houska, Petr (69. Habusta), Plšek, Falta - Chorý. Trenér: Jílek.
Ústí nad Labem - Vítkovice 2:1 (2:0)
Branky: 38. L. Vaněk, 39. Pouček - 61. Kraut. Rozhodčí: Nenadál - Vít, Kubec. ŽK: Texl, Prajza, Kraut (všichni Vítkovice). Diváci: 784.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Vaněk (62. Seidl), Šnirc - Martykán, Kateřiňák - Moulis, Výborný (89. Mysliveček), Jindráček (72. Leibl) - Pouček. Trenér: Skála.
Vítkovice: Ognjanov - Cverna, Coufal, Hruzík, Prajza (72. Vacek) - Ondráček, Texl, Demeter, Hlavsa (89. Vítek) - Jurča, Kraut. Trenér: West.
Znojmo - Varnsdorf 2:1 (1:1)
Branky: 17. Klíma, 64. Motal - 30. Jakubov. Rozhodčí: Marek - Pochylý, Vodrážka. ŽK: Klíma, Bartolomeu - Richter, Jakubov, Dordič, Zieris, Fotr. Diváci: 513.
Znojmo: Halouska - Svozil, Odehnal, Cihlář, Helísek - Motal, Javůrek (58. Bartolomeu), Njire, Urbančok (86. Čereda) - Rybička (58. Šumbera), Klíma. Trenér: Kučera.
Varnsdorf: Kolář - Beránek, Zieris, Neuberg, Zbrožek (63. Novotný), Knejzlík (85. Beneš) - Dordič (80. Fotr), Daníček, Richter, Rudnytskyy - Jakubov. Trenér: Veselý.