Rubriky:

Národní liga

Za násilnosti při zápasu Baníku s Opavou policie obvinila 10 lidí

30. ledna 2017 16:02 - Ostrava

Moravskoslezská policie už obvinila deset lidí, kteří se loni v září zapojili do násilností během fotbalového zápasu Baníku Ostrava s Opavou. Jeden z nich byl Polák. Na všechny už byla podána obžaloba. ČTK to dnes řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk.

 

Jiří Tomaškovič, Právo

"Všichni vnikli během zápasu na hrací plochu stadionu. Obžalováni byli z výtržnictví," řekl policista. Dodal, že kriminalisté dál vyhodnocují kamerové záznamy a snaží se identifikovat další agresivní fanoušky. Zabývají se také potyčkami před zápasem, kdy fandové napadli i policisty.

Druholigové utkání mezi Ostravou a Opavou bylo 14. září v 17. minutě přerušeno poté, co fanoušci vtrhli na hrací plochu. Museli zasahovat členové pořadatelské služby a později i policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu. Zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát.

Slezské derby, na které podle policie dorazili i fanoušci z Polska, potvrdilo pověst jednoho z nejrizikovějších zápasů na české scéně. Na vyprodaném stadionu ve Vítkovicích sledovalo zápas přes 12.000 diváků, což znamenalo nový rekord v návštěvnosti druhé ligy. Baník zvítězil 3:0 a dostal se do čela tabulky.

Disciplinární komise za incident potrestala domácí Baník uzavřením hlediště na jeden soutěžní zápas a pokutou 50 tisíc korun, opavský klub musel zaplatit 20 tisíc korun.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..