Ústí - Opava 0:1Opava vyhrála a drží se v boji o postup

Ústí nad Labem

Fotbalisté Opavy zvítězili v předehrávce 18. kola druhé ligy 1:0 na hřišti Ústí nad Labem a upevnili si třetí místo v tabulce. Ztrácejí jediný bod na druhou Ostravu, kterou za týden přivítají doma. Baník má však zápas k dobru.

Ústí mělo převahu a vytvářelo si šance, ale potvrzovalo trápení v koncovce. Severočeši mají čtvrtý nejhorší útok soutěže a podruhé za sebou vyšli gólově naprázdno.

Ve 48. minutě přišla chyba domácí obrany, navíc gólman Tvrdoň špatně vyběhl a Smola trefil prázdnou branku. Za chvíli se prosadil podruhé, ale tentokrát mu gól kvůli ofsajdu nebyl uznán.

Ústí toho nedokázalo využít a zahodilo další dobré příležitosti.

Čtvrté České Budějovice jen remizovaly 1:1 na hřišti Znojma a ztrácí na Opavu už tři body. Moravané dokonce vedli, když centr na zadní tyč propasíroval do branky Javůrek. Jihočeši po změně stran nejprve nastřelili tyč a v 65. minutě zařídil dělbu bodů Benát.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 48. Smola. Rozhodčí: Rejžek - Vít, Vodrážka. ŽK: Moulis, Kateřiňák - Simerský, Schaffartzik. Diváci: 658.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Pimpara, Vaněk, Šnirc - Peterka, Kateřiňák - Moulis, Pouček (73. Výborný), Leibl (73. Pícha) - Jindráček. Trenér: Skála.
Opava: Fendrich - Hrabina, Žídek, Simerský, Čelůstka - Zapalač (89. Radič), Schaffartzik, Jursa (86. Mozol), Janetzký (77. Jurečka) - Smola, Kuzmanovič. Trenér: Skuhravý.
Znojmo - České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 38. Javůrek - 65. Benát. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Kubec. ŽK: Urbančok - Funda. Diváci: 872.
Znojmo: Doleček - Helísek, Svozil, Odehnal, Cihlář - Teplý, Urbančok, Nepožitek (85. Motal), Javůrek - Klíma, Šamánek (77. Holub). Trenér: Kučera.
Č. Budějovice: Křížek - Novák, Šourek, Benát (90. Hála), Klesa - Čavoš, Wermke (87. Vopat), Kladrubský, Pešek - Táborský, Funda. Trenér: Lerch.