Budějovice - Olomouc 2:5Nevšední střelecká podívaná. V Českých Budějovicích padlo sedm branek

Fotbalisté Sigmy Olomouc se opět přiblížili k návratu do nejvyšší soutěže, když v 21. kole FNL vyhráli 5:2 na hřišti Českých Budějovic. Vedoucí tým tabulky vybojoval patnácté vítězství v sezoně a udržel jedenáctibodový náskok před třetí Opavou, která vyhrála 2:1 ve Vlašimi. Opava stále ztrácí sedm bodů na druhou Ostravu, jelikož Baník zvítězil 2:0 v Prostějově.

Olomouc za výhrou nasměroval vydařený závěr poločasu, kdy se prosadili Chorý a Petr. Hned po návratu z kabin sice snížil Benát, ale po pěti minutách vrátil hostům náskok proměněnou penaltou Plšek, který si 17. gólem v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Navíc za další minutu přidal čtvrtý zásah Manzia.

Domácí tým mohl ještě vykřesat naději, ale Táborský neproměnil penaltu. V 70. minutě sice Táborský přece jen snížil, ale když minutu nato Buchvaldek opět rychle odpověděl, Olomouc si už výhru bez potíží pohlídala.

Baník nezaváhal

Ostrava se na hřišti posledního Prostějova prosadila až po změně stran. Skóre otevřel v 64. minutě Pekár z pokutového kopu, o deset minut později výhru Baníku potvrdil Jakubov, který je s 11 góly druhý v tabulce střelců.

To Opava málem ztratila body ve Vlašimi, která hrála první zápas po odchodu trenéra Martina Haška do Bohemians. Jeho místo dočasně zaujal asistent Miloslav Brožek a hned byl blízko úspěchu, když Vlašim dlouho vedla Vyhnalovým gólem. Jenže šest minut před koncem srovnal Jurečka, který navíc v nastavení skóre otočil.

Sokolov bral pod novým koučem bod

Pod novým trenérem Vítězslavem Hejretem nastoupil i Sokolov a uhrál remízu 1:1 na hřišti Táborska. Západočeši dokonce vedli po Valentově brance, ale Zavadil zařídil nerozhodný stav. Na rozdíl tří bodů se tak k Sokolovu přiblížily předposlední Vítkovice, které doma vyhrály 3:0 nad Znojmem.

Třinec porazil Varnsdorf 4:0, hattrickem se o to zasloužil René Dedič. Slovenský útočník navíc asistoval u úvodního gólu už v první minutě. Hosté z Varnsdorfu prohráli v druhé nejvyšší soutěži potřetí za sebou.

Neuběhla ani minuta od úvodního výkopu, když si Dedič naběhl za obranu a přihrál před odkrytou branku skórujícímu Jouklovi. Po čtvrthodině se Dedič trefil sám hlavou a ještě do poločasu přidal druhý gól po hezké individuální akci. Ve druhé půli pak byl Dedič u míče dříve než hostující gólman, udělal mu kličku a poslal balon do odkryté branky.

Pardubice se blíží záchraně

Pardubice se znovu přiblížily jistotě záchrany, když porazily Ústí nad Labem 2:1 a naplno bodovaly potřetí z posledních čtyř duelů. Na předposlední Vítkovice drží náskok šesti bodů. Rozhodující gól dal čtyři minuty před koncem Fousek.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Varnsdorf 4:0 (3:0)
Branky: 16., 37. a 64. Dedič, 1. Joukl. Rozhodčí: Berka - Boček, Dresler. ŽK: Dordič (Varnsdorf). Diváci: 325.
Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (71. Vávra), Motyčka (69. Ižvolt), Krišto, Šumbera (80. Hošek), Stříž - Dedič. Trenér: Neček.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Neuberg, Lischka - Cennerazzo (46. Novotný), Bláha, Daníček, Knejzlík - Dordič (77. Bílek), Kozma (46. Švantner), Durděvič. Trenér: Frťala.
Pardubice - Ústí nad Labem 2:1 (0:0)
Branky: 51. Řezníček, 86. Fousek - 63. Kateřiňák. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Šimáček. ŽK: Křapka, Čiernik (oba Pardubice). Diváci: 548.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik - Kudrna - Kayamba, Řezníček (74. Shejbal), Jeřábek, Ladra - Petráň (54. Fousek). Trenér: Míchal.
Ústí nad Labem: Zacharda - L. Vaněk, Pimpara, M. Zeman, Leibl - J. Peterka, Kateřiňák (90. Šnirc) - Moulis, Pouček, P. Výborný (60. D. Procházka) - Jindráček. Trenér: Skála.
České Budějovice - Sigma Olomouc 2:5 (0:2)
Branky: 46. Benát, 70. Táborský - 34. Chorý, 45.+1 Petr, 51. Plšek z pen., 52. Manzia, 71. Buchvaldek. Rozhodčí: Matějček - Vlček, Flimmel. ŽK: Křížek (ČB). Diváci: 792.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Kladrubský, Novák, Funda (76. Vopat) - Čermák (8. Hála), Čavoš - Wermke, Benát (53. Matějka), Pešek - Táborský. Trenér: Lerch.
Olomouc: Buchta - Sladký (30. Manzia), Škerle, Radakovič, Vepřek - Zahradníček, Houska, Falta, Plšek - Petr (66. Buchvaldek) - Chorý (76. Yunis). Trenér: Jílek.
Prostějov - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 64. Pekár z pen., 74. Jakubov. Rozhodčí: Houdek - Pelikán, Hájek. ŽK: Machynek, Rus, Hýbl, Fládr, Pančochář - Breda, Helešic. Diváci: 3650.
Prostějov: Halouska - Machynek, Malý, Schuster, Rus - Píchal, Pančochář, Skwarczek (77. Čtvrtníček), Alaverdašvili (67. Fládr), Hýbl (67. Sečkář) - Kroupa. Trenér: Takáč.
Ostrava: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný (90.+2 Mešaninov) - Sus (57. Granečný), Hrubý, Hlinka (60. Pekár), Stáňa, Helešic - Mičola - Jakubov. Trenér: Petržela.
Táborsko - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 56. Zavadil - 46. Valenta. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Caletka. ŽK: Nešický - Jakub Dvořák II. Diváci: 458.
Táborsko: Toma - Navrátil, Zavadil, Klusák, Toml - Nešický (87. Běloušek), Kučera, Džafič, Mršič (74. Hanzlík), Kalvach - Musiol (89. Mrázek). Trenér: Nádvorník.
Vlašim - Opava 1:2 (1:0)
Branky: 42. Vyhnal - 84. a 90.+2 Jurečka. Rozhodčí: Nenadál - Vitner, Horák. ŽK: Kulhánek, Vyhnal - Janetzký, Smola, Radič. Diváci: 575.
Vlašim: Nguyen - Piško, Wiesner, Štochl, Tusjak - Janda (60. Reiter), Hašek (89. Jíra), Kulhánek, Kučera - Vyhnal, Hadaščok (80. Tarczal). Trenér: Brožek.
Opava: Fendrich - Radič, Simerský, Čelůstka, Helebrand - Janetzký (61. Jursa), Mozol (71. Puškáč), Zapalač, Schaffartzik - Kuzmanovič, Smola (46. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Vítkovice - Znojmo 3:0 (3:0)
Branky: 17. Texl, 20. Matěj, 41. Szotkowski. Rozhodčí: Rejžek - Poživil, Pfeifer. ŽK: Mišinský, Kovařík, Juřena - Svozil, Šamánek. Diváci: 575.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Texl, Vaněk, Mišinský (90.+1 Ondráček), Matěj - Kovařík (57. Juřena), Szotkowski (70. Fiala). Trenéři: West a Kopecký.
Znojmo: Doleček - Helísek, Odehnal (17. Mezlík), Svozil, Cihlář - Holub, Šamánek, Nepožitek, Javůrek (60. Urbančok) - Teplý (60. Sokol), Klíma. Trenér: Kučera.