Žižkov - Olomouc 2:3Sigma Olomouc vyhrála na Žižkově a zvýšila náskok v čele druhé ligy

Fotbalisté Sigmy Olomouc potvrdili roli favorita a ve středečním utkání 23. kola druhé ligy vyhráli 3:2 na půdě Viktorie Žižkov. Poslední Prostějov pak prohrál doma se zatím třetí Opavou 2:4.

Michal Ordoš z Olomouce.

Sigma na Žižkově brzy prohrávala, když se po přímém kopu trefil Pavlata. Po půlhodině ale srovnal osamocený Zahradníček a jen za pět minut otočil skóre rovněž nepokrytý Chorý. Stejnému hráči domácí po pauze po chybě obrany nabídli pojišťující třetí gól a Volek už jen v závěru zmírnil první porážku Viktorie po čtyřech kolech.

Opava v Prostějově vedla po Puškáčově hlavičce, ale poslední tým tabulky skóre do 63. minuty otočil. Slezané však potřetí za sebou odvrátili porážku díky drtivému závěru. V 71. minutě srovnal Žídek, za čtyři minuty proměnil penaltu Schaffartzik a skóre uzavřel druhou brankou v utkání sám před gólmanem Puškáč.

Prostějov utrpěl šestou porážku za sebou a musí se pomalu smiřovat s pádem do nižší soutěže. Na dně tabulky má jen devět bodů a na čtrnáctý Sokolov, který drží poslední nesestupovou příčku, ztrácí už třináct bodů.

Polepšily si patnácté Vítkovice. Ostravský celek vyhrál slezské derby nad Frýdkem-Místkem 3:2 a dotáhl se k Sokolovu, který v závěru zachraňoval remízu 2:2 ve Varnsdorfu, na rozdíl jediného bodu. Dvanácté Ústí nad Labem prohrálo na půdě Táborska 0:2 a stále čeká na první jarní vítězství. O bod zpět jsou Pardubice, které gólem v poslední minutě přišly o triumf nad Vlašimí.

23. kolo druhé fotbalové ligy
Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:3 (1:2)
Branky: 12. Pavlata, 84. Volek - 36. a 58. Chorý, 31. Zahradníček. Rozhodčí: Berka - Vlasjuk, Kubec. ŽK: Urbanec, Engelmann - Štěrba. Diváci: 623.
Žižkov: Hrubeš - Hašek (35. Trýzna), Opluštil, Švejdík, Šandera - Pavlata, Podrazký (79. Jelínek), Krystan - Urbanec, Dočekal, Engelmann (79. Volek). Trenér: Vavruška.
Olomouc: Buchta - Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek - Zahradníček (90. Manzia), Houska, Plšek, Falta - Petr (83. Buchvaldek) - Chorý (76. Yunis). Trenér: Jílek.
Prostějov - Opava 2:4 (1:1)
Branky: 25. Skwarczek, 63. Rus - 13. a 88. Puškáč, 71. Žídek, 75. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Klíma - Poživil, Batík. ŽK: Rus, Alaverdašvili, Skwarczek - Mozol. Diváci: 300.
Prostějov: Halouska - Hirsch, Malý, Schuster, Rus - Alaverdašvili (80. Čtvrtníček), Pančochář (86. Machynek), Skwarczek, Fládr, Hladík - Píchal. Trenér: Takáč.
Opava: Fendrich - Helebrand (67. Smola), Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik - Jursa, Mozol (64. Kuzmanovič), Zapalač (80. Hrabina) - Jurečka, Puškáč. Trenér: Skuhravý.
Pardubice - Vlašim 1:1 (1:0)
Branky: 32. Petráň - 90. Janda. Rozhodčí: Mikyska - Melichar, Petřík. ŽK: Kayamba, Piroch (oba Pardubice). Diváci: 410.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik - Kayamba, Řezníček, Jeřábek, Fousek (74. Kovář), Ladra - Petráň (83. Shejbal). Trenér: Krejčí.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Piško, Štochl, Tusjak - Janda, Hašek, Kulhánek (77. Jeslínek), Reiter (59. Kučera) - Vyhnal, Hadaščok. Trenér: Havlíček.
Vítkovice - Frýdek-Místek 3:2 (2:1)
Branky: 12. Mišinský, 45.+1 Fiala, 60. Matěj - 42. Berežný, 54. Hykel. Rozhodčí: Mrázek - Kotík, Boček. ŽK: Matěj, Ondráček - Slaninka, Byrtus. Diváci: 420.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Texl (88. Gebert), Vaněk, Fiala, Matěj - Kovařík (62. Szotkowski), Mišinský (74. Ondráček). Trenéři: West a Kopecký.
Frýdek-Místek: Prepsl - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Berežný - Vyskočil (75. Nworah), Šumský, Hykel, Slaninka (65. Byrtus) - Ševčík. Trenér: Nemec.
Varnsdorf - Sokolov 2:2 (0:0)
Branky: 59. Neuberg, 69. Durdevič z pen. - 75. Glaser z pen., 85. vlastní Neuberg. Rozhodčí: Pechanec - Vitner, Pfeifer. ŽK: Bláha, Lischka, Porcal, Neuberg - Dvořák, Machek. Diváci: 430.
Varnsdorf: Porcal - Zieris (39. Knejzlík), Rudnytskyy, Neuberg, Lischka - Zbrožek, Bláha - Končal, Dordič (46. Fotr), Daníček (87. Kozma) - Durdevič. Trenér: Frťala.
Sokolov: Belaň - Vondráček, Machek, Glaser, Kosak (61. Zorvan) - Čermák, Valenta (87. Krajačič), Dvořák (69. Čihák), Medveděv - Ševčík, Provod. Trenér: Hejret.
Táborsko - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 27. Navrátil, 65. Musiol. Rozhodčí: Matějček - Dobrovolný, Podaný. ŽK: Nešický - Miskovič. Diváci: 207.
Táborsko: Toma - Navrátil (48. Běloušek), Zavadil, Toml, Hanzlík - Ciku (86. Nešický), Kalvach, Mršič (70. Klusák), Kučera - Javorek, Musiol. Trenér: Nádvorník.
Ústí: Zacharda - Gilián, Vaněk (73. Kateřiňák), Pícha, Peterka - Martykán, Pimpara, Leibl, Miskovič (67. Jindráček), Moulis - Výborný (67. Pouček). Trenér: Skála.