Vítkovice - Ostrava 2:2Komplikace pro Baník! V derby zachránil jen remízu

Fotbalisté Ostravy si zkomplikovali cestu za návratem do nejvyšší soutěže. Baník ve 27. kole druhé ligy remizoval v městském derby s Vítkovicemi 2:2 a na druhém místě tabulky má už jen tříbodový náskok na třetí Opavu. Ta zvítězila 3:1 v Třinci. Do konce sezony zbývají tři zápasy.

Trenér Baníku Vlastimil Petržela.

Mičola v 17. minutě poslal Baník do vedení, ale předposlední tým tabulky skóre otočil. Těsně před pauzou vyrovnal Kovařík a po hodině hry se trefil Texl. Svěřenci Vlastimila Petržely vyrovnali až tři minuty před koncem gólem Bredy. Jeho spoluhráč Zápotočný však krátce poté dostal červenou kartu.

Vítkovice ztrácí čtyři body na první nesestupovou pozici, kterou drží Sokolov. Ten zásluhou Sadílkovy branky doma zdolal Znojmo 1:0.

Opava o triumfu v Třinci rozhodla už v prvním poločase, kdy skórovali Kuzmanovič s Jurečkou. V úvodu druhé půle sice snížil Stříž, ale hostující favorit vedení udržel a navíc v 86. minutě přidal pojistku Zapalač. Opavský finalista domácího poháru si ve druhé lize připsal pátou výhru za sebou.

Vedoucí Olomouc, která už má od minulého týdne zaručený postup, doma porazila Frýdek-Místek 1:0 a zajistila si také konečné první místo. Utkání na Andrově stadionu nenabídlo příliš vzrušující fotbal. Jediný gól vstřelil už ve druhé minutě Plšek a Sigma prodloužila vítěznou sérii na osm utkání.

Již sestupující a beznadějně poslední Prostějov prohrál na hřišti Táborska 0:3, když se hattrickem blýskl bosenský útočník Džafič. Stejnou porážku doma utrpěl Žižkov s Vlašimí, jež si pojistila čtvrté místo. Na páté příčce jsou České Budějovice, které remizovaly s Pardubicemi bez branek.

27. kolo druhé fotbalové ligy:
Vítkovice - Ostrava 2:2 (1:1)
Branky: 45. Kovařík, 64. Texl - 17. Mičola, 87. Breda. Rozhodčí: Ginzel - Urban, Kříž. ŽK: Granečný, Breda. ČK: 89. Zápotočný (všichni Ostrava). Diváci: 5198.
Vítkovice: Květon - Řezáč, Mikula, Hruzík, Prajza - Ondráček (77. Hlavsa), Vaněk, Gebert (74. Juřena), Texl - Mišinský, Kovařík. Trenéři: West a Kopecký.
Ostrava: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko (46. Helešic) - Mondek (67. Sus), Pekár, Hlinka, Mičola, Stáňa (65. Granečný) - Urgela. Trenér: Petržela.
Sigma Olomouc - MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: 2. Plšek. Rozhodčí: Adámková - Caletka, Polák. ŽK: Habusta - Šichor. Diváci: 1655.
Olomouc: Reichl - Sladký, Štěrba, Škerle, Jemelka (37. Petr) - Zahradníček (19. Falta), Houska, Habusta, Plšek, Vichta (77. Ambrozek) - Yunis. Trenér: Jílek.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Klabník, Spasojevič (77. Termanowski), Ilko - Nworah, Šichor, Slaninka, Berežný - Šumský, Šafner. Trenér: Kalvoda.
České Budějovice - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Černý - Vitner, Poživil. Bez karet. Diváci: 513.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Havel, Kladrubský - Čavoš, Benát - Pešek, Táborský (77. Matějka), Funda (66. Wermke) - Kadula. Trenéři: Lerch a Horejš.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal - Mužík (90. Pospíšil), Kudrna, Řezníček, Fousek (62. Čiernik) - Ladra, Petráň (85. Kovář). Trenér: Krejčí.
MAS Táborsko - 1. SC Prostějov 3:0 (1:0)
Branky: 11., 61. z pen. a 85. Džafič. Rozhodčí: Mikyska - Boček, Horák. ŽK: Nešický, Mršič, Zavadil, Navrátil - Hýbl, Alaverdašvili, Fládr, Sus. Diváci: 420.
Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Hanzlík, Toml - Kučera, Nešický, Mršič (68. Presl), Džafič (86. Klusák) - Javorek, Musiol (58. Dordevič). Trenér: Nádvorník.
Prostějov: Halouska - Hýbl, Malý, Hirsch, Rus - Sus, Skwarczek (83. Sečkář), Machynek, Alaverdašvili - Hladík (46. Fládr), Píchal (77. Zapletal). Trenér: Weisser.
Třinec - Opava 1:3 (0:2)
Branky: 48. Stříž - 6. Kuzmanovič, 34. Jurečka, 86. Zapalač. Rozhodčí: Severýn - Vlček, Podaný. ŽK: Ižvolt - T. Čelůstka, Simerský, Mozol. Diváci: 683.
Třinec: Paleček - Stříž, Reintam, M. Čelůstka, Janoščín, Benetka (82. Hošek) - Šumbera, Krišto, Janošík (69. Joukl), Ižvolt - Dedič. Trenér: Neček.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Pospěch (78. Puškáč) - Schaffartzik, T. Čelůstka, Zapalač, Janetzký (74. Mozol) - Jurečka (86. Radič), Kuzmanovič. Trenér: Skuhravý.
Viktoria Žižkov - Sellier & Bellot Vlašim 0:3 (0:1)
Branky: 6. Vyhnal, 49. Jeslínek, 74. vlastní Hašek. Rozhodčí: Rejžek - Vít, Pfeifer. ŽK: Engelmann, Opluštil - Kučera, Wiesner. Diváci: 423.
Žižkov: Soukup - Hašek, Opluštil, Švejdík, Hurka - Pavlata, Podrazký, Krystan - Jelínek (75. Urbanec), Dočekal (84. Telnar), Engelmann (84. Volek). Trenér: Vavruška.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Štochl, Piško, Tusjak - Reiter (79. Kadlec), Kulhánek, Hašek, Kučera (87. Vrána) - Vyhnal, Jeslínek (59. Hadaščok). Trenér: Havlíček.
Sokolov - Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 51. Sadílek. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Vlasjuk. ŽK: Ševčík, Machek, Přeučil - Cihlář, Nepožitek, Urbančok, Teplý, Čereda. Diváci: 780.
Sokolov: Belaň - Strada (77. Vondráček), Ševčík, Dobrotka, Krajačič - Kosak (12. Přeučil), Machek, Sadílek, Provod (69. Čihák) - Zorvan, Dvořák. Trenér: Hejret.
Znojmo: Koukal - Čereda, Motal, Svozil, Cihlář - Sokol (67. Javůrek), Urbančok, Nepožitek (55. Holub), Njire (55. Helísek) - Šamánek, Teplý. Trenér: Kučera.