Budějovice - Táborsko 1:1Frýdek-Místek doma podlehl Znojmu 0:3 a stále není zachráněný, Dynamo bralo bod

Frýdek-Místek

Fotbalisté Frýdku-Místku v 28. kole druhé ligy doma podlehli Znojmu 0:3 a dva zápasy před koncem sezony stále nemají jistou záchranu. Znojmo poslal do vedení po půlhodině hry z dorážky Teplý, pět minut po pauze zvýšil Urbančok a v 72. minutě uzavřel skóre další přesnou ranou Holub. Ve druhém nedělním utkání hrály České Budějovice s Táborskem nerozhodně 1:1.

Českobudějovičtí fotbalisté remizovali doma s Táborskem (ilustrační foto)

Domácímu trenérovi Leoši Kalvodovi tak nevyšel souboj s bývalým klubem. Třináctý Frýdek má v tabulce čtyřbodový náskok na předposlední Vítkovice. Znojmo po třech porážkách za sebou uspělo.

Táborsko v jihočeském derby na půdě Českých Budějovic zachránilo v poslední minutě remízu 1:1. Jako první se prosadil ve 20. minutě Havel hlavou po rohovém kopu. Hosté se ale tlačili za vyrovnáním, které zařídil až těsně před koncem Dordevič.

Dynamo doma pošesté za sebou nedokázalo zvítězit a patří mu pátá pozice. Táborsko je v tabulce osmé.

28. kolo druhé fotbalové ligy
MFK Frýdek-Místek - 1. SC Znojmo 0:3 (0:1)
Branky: 31. Teplý, 50. Urbančok, 72. Holub. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kožár. ŽK: Literák, Vyskočil (oba Frýdek-Místek). Diváci: 546.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Literák, Berežný, Ilko - Slaninka (62. Nworah), Spasojevič (46. Vyskočil), Šichor, Šumský (76. Termanowski) - Šafner, Ševčík. Trenér: Kalvoda.
Znojmo: Koukal - Čereda, Svozil (69. Mezlík), Helísek - Motal, Njire (85. Nepožitek), Urbančok, Holub - Klíma (77. Javůrek), Teplý, Šamánek. Trenér: Kučera.
České Budějovice - Táborsko 1:1 (1:0)
Branky: 20. Havel - 90. Dordevič. Rozhodčí: Mrázek - Batík, Pfeifer. ŽK: Funda - Mršič, Javorek, Presl. Diváci: 740.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Havel, Funda - Čavoš, Kladrubský - Wermke (81. Kadula), Benát, Pešek - Táborský (89. Matějka). Trenéři: Lerch a Horejš.
Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Toml, Hanzlík - Kučera - Džafič, Nešický (63. Presl), Javorek, Mršič - Musiol (57. Dordevič, 90.+3 Kalvach). Trenér: Nádvorník.