Vlašim - Sokolov 2:1Vlašim otočila duel se Sokolovem a začala druhou ligu výhrou

Fotbalisté Vlašimi vstoupili úspěšně do nové druholigové sezony. Doma otočili zápas se Sokolovem a zvítězili 2:1. Třinec si v úvodním kole odvezl z Varnsdorfu výhru 1:0.

Sokolov poslal do vedení ve 30. minutě po úniku Adam Ševčík, ale Vlašimští výborně vstoupili do druhého poločasu. V 54. minutě vyrovnal přesnou střelou Oskar Fotr a chvíli po něm dokonal obrat po brejku Tomáš Wiesner. Další branky už nepadly, hosty jednou zachránilo břevno.

Utkání ve Varnsdorfu rozhodl v 18. minutě Šimon Šumbera, který přímo z rohového kopu překonal Radka Porcala. Domácí gólman mohl v úplném závěru vyrovnat, ale z rohu hlavičkoval těsně vedle.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Sellier & Bellot Vlašim - Baník Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 54. Fotr, 55. Wiesner - 29. A. Ševčík. Rozhodčí: Pechanec - Poživil, Fišer. ŽK: Skopec, Vodháněl, Hadaščok - Mejdr. Diváci: 745.
Vlašim: Nguyen - Penc, Štochl, Wiesner, Tusjak - Janda (80. Kadlec), Vodháněl, Hašek, Skopec (74. Mara) - Hadaščok (87. Cabadaj), Fotr. Trenér: Havlíček.
Sokolov: Belaň - Končal, Machek, Glaser, Mejdr - Mráz, Jakub Dvořák II. (55. Hlavatý), A. Ševčík (73. Přeučil), O. Ševčík - Provod, Kosak (58. Rychnovský). Trenér: Hejret.
FK Varnsdorf - Fotbal Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 20. Šumbera. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Pfeifer. ŽK: Zbrožek, Kozma (oba Varnsdorf). Diváci: 850.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Zieris, Král, Chlumecký - Bílek (46. Kozma), Kocourek, Bláha - Barac (58. Šulc), Dordič (68. Rudnytskyy), Durdevič. Trenér: Frťala.
Třinec: Paleček - Ilko, Vaněk, Šumbera, Janoščín - Juřena (70. Dedič), Hošek (57. Janošík), Čelůstka, Masař (81. Velner) - Ižvolt, Reintam. Trenér: Neček.