Ústí - Opava 2:5Opava poskočila do čela druhé ligy

Ústí nad Labem

Fotbalisté Opavy ve třetím kole druhé ligy zvítězili v Ústí nad Labem 5:2 a poskočili do čela neúplné tabulky. Dvěma góly pomohl hostům k jasnému triumfu Srb Nemanja Kuzmanovič. Slezané navázali na minulé vysoké vítězství 6:2 nad Vítkovicemi.

Opavě dokonale vyšel vstup do utkání. Ve čtvrté minutě otevřel skóre po úniku z pravé strany Kuzmanovič a za dvě minuty po Kayambově centru zamířil do vlastní branky Zeman.

Těsně po pauze snížil povedeným volejem Miskovič, ale Kuzmanovič v 55. minutě krásnou střelou do horního růžku vrátil hostům dvougólový náskok. Opavské vítězství ještě zvýraznili Stříž a Kayamba. Na konečných 2:5 těsně před koncem upravil Pilík.

Vítkovice doma remizovaly se Znojmem 1:1 a společně s dnešním soupeřem dál čekají na první výhru v nové sezoně. V 51. minutě ukončil bezbrankový stav hostující Teplý, o dvacet minut později vyrovnal Mrázek.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Ústí nad Labem - SFC Opava 2:5 (0:2)
Branky: 47. Miskovič, 87. Pilík - 4. a 56. Kuzmanovič, 6. vlastní Zeman, 71. Stříž, 85. Kayamba. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Kubr. ŽK: Leibl (Ústí). Diváci: 935.
Ústí: Kotěra - Zeman, Pimpara, Vaněk, Leibl - Peterka, Miskovič (75. Výborný) - Pilík, Jindráček, Procházka (62. Kacafírek) - Matějka. Trenér: Skála.
Opava: Fendrich - Stříž, Simerský, Žídek, Helebrand - Kayamba (88. Mozol), Schaffartzik, Zavadil (46. Jursa), Zapalač (69. Jurečka) - Smola, Kuzmanovič. Trenér: Skuhravý.
MFK Vítkovice - 1. SC Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 70. Mrázek - 51. Teplý. Rozhodčí: Mikyska - Caletka, Pečenka. ŽK: Mikula - Hladík, Čereda. Diváci: 487.
Vítkovice: Květon - Cverna, Honiš, Mikula, Prajza - Fiala (46. Pavelka), Bzirský (46. Ožvolda), Matěj, Kučera (70. Twardzik) - Mišinský, Mrázek. Trenér: West.
Znojmo: Veselý - Helísek, Mešaninov, Svozil, Cihlář - Hladík (90. Urbančok), Čereda, Lacko, Javůrek (72. Štrombach) - Šamánek, Teplý (62. Njire). Trenér: Balcárek.