Žižkov - Příbram 1:1Příbram neudržela vedení na Žižkově a opět ztratila body

Fotbalisté Příbrami nenavázali na dvě předchozí výhry a na hřišti Viktorie Žižkov v druhé lize jen remizovali 1:1. Z úvodních šesti kol Fotbalové národní ligy už počtvrté ztratili body a jsou ve středu tabulky. V čele jsou České Budějovice, které doma porazily Ústí nad Labem 2:0. Na Jihočechy se mohla dotáhnout Opava, ale prohrála 1:2 ve Znojmě. Ztratil i druhý exligový celek Hradec Králové, který jen remizoval 0:0 v Třinci.

Příbram po výhrách nad Táborskem a Varnsdorfem vedla i na Žižkově. V úvodu druhého poločasu se střelou do protipohybu brankáře prosadil Danoski, který skóroval ve třetím z posledních čtyř utkání. Domácí ale stihli brzy odpovědět poté, co Hašek zužitkoval centr na vzdálenější tyč. Příbram mohla ještě vyhrát, ale Květ trefil jen břevno a šanci nevyužil ani Tregler.

Českým Budějovicím proti Ústí pomohla vydařená dvouminutovka druhé půle. Po zahozené šanci hostů předvedli domácí v 56. minutě hezkou kombinační akci a Táborského přihrávku proměnil Pešek. Krátce nato se Peškův centr odrazil k Javorkovi a ten definitivně rozhodl. Zaskočení hosté už na dvojitý úder nedokázali odpovědět.

Opava nevyužila šanci vyrovnat v čele tabulky České Budějovice a ve Znojmě poprvé v sezoně prohrála. Po hodině hry se domácí ujali vedení pokutovým kopem Šamánka po faulu na Štrombacha. Čtyři minuty před koncem rozhodl Teplý. Za hosty sice rychle snížil Kayamba, ale Opava už neměla čas na odvrácení porážky.

Hradec měl šance jen v úvodu, ale Pázler nepotvrdil roli nejlepšího střelce soutěže a Nosek trefil pouze břevno. Po změně stran trefili břevno i Třinečtí po pokusu Dediče, kterého vzápětí vychytal gólman Ottmar. Oba celky se tak rozešly bez branek stejně jako Varnsdorf s Vítkovicemi.

Nováček Olympia Praha má druhou výhru, když i v deseti udolal Vlašim 1:0. Ve 41. minutě se o to zasloužil řecký útočník Katidis, který po závaru ve vápně dorazil míč do sítě. V 55. minutě šla Olympia do deseti poté, co Maršálek dostal druhou žlutou kartu. Vlašimští se toho snažili využít, ale hosty podržel brankář Soukup, proti kterému třikrát selhal Hašek a neuspěl ani Kadlec.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Příbram 1:1 (0:0)
Branky: 61. Hašek - 55. Danoski. Rozhodčí: Ardeleanu - Myška, Kotalík. ŽK: Šandera, Jelínek - Skácel, Grajciar. Diváci: 1301.
Sestavy:
Žižkov: Hrubeš - Šandera, Švejdík, Toml, Hašek - Kodeš - Bazal (71. Jelínek), Čermák (86. Hurka), Podrazký, Engelmann - Musa. Trenér: Vavruška.
Příbram: Boháč - Kvída, Kilián, Kodr, Skácel - Danoski (74. Hron), Matoušek (56. Květ), Tregler, Holý - Ayong, Grajciar. Trenér: Csaplár.
Varnsdorf - Vítkovice 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Novák. ŽK: Bláha, Da Silva - Mrázek, Ožvolda, Cverna, Matěj. Diváci: 842.
Varnsdorf: Samoel - Bílek, Zbrožek, Chlumecký, Beránek - Bláha, Kocourek - Durdevič (73. Barac), Da Silva, Breda (53. Šulc) - Fenin (63. Kozma). Trenér: Frťala.
Vítkovice: Květon - Cverna, Matěj, Ožvolda, Mikula - Twardzik (90. Dramé), Hýbl, Mrázek (58. Fiala), Prajza (63. Szotkowski) - Honiš, Vasiljev. Trenér: West.
České Budějovice - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 56. Pešek, 58. Javorek. Rozhodčí: Lerch - Ratajová, Vitner. ŽK: Javorek - Gilián. Diváci: 763.
Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Kladrubský, P. Novák, Helešic (23. Havel) - Wermke (75. Pouček), Javorek, Čavoš, Pešek - Mashike Sukisa (83. Kadula), Táborský. Trenér: Horejš.
Ústí: Kotěra - Miskovič, Zeman, Vaněk, Šnirc (46. Leibl) - Pilík, Gilián, Richter, Jindráček (82. Výborný) - Matějka, Kacafírek (62. Procházka). Trenér: Skála.
Vlašim - Olympia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 41. Katidis. Rozhodčí: Dubravský - Boček, Dresler. ŽK: Hadaščok, Wiesner - Žežulka, Hejný, Opluštil, Maršálek, Katidis, Dordevič, Duben. ČK: 55. Maršálek. Diváci: 855.
Vlašim: Nguyen - Kadlec, Štochl, Penc (58. Dudl), Tusjak - Janda, Hašek, Wiesner, Vodháněl - Fotr (80. Túlio), Hadaščok. Trenér: Havlíček.
Olympia: Soukup - Maršálek, Žežulka, Ruml, Opluštil - Verner, Dordevič, Katidis (78. Liener), Frizoni - Hejný (70. Jukl), Vopat (58. Duben). Trenér: Sazima.
Třinec - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Marek - Podaný, Hock. ŽK: Čelůstka - Mudra, Žondra. Diváci: 1077.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Reintam, Ižvolt (90.+1 Velner), Kateřiňák, Šumbera - Dedič (90. Juřena), Vaněk. Trenér: Neček.
Hradec Králové: Ottmar - Nosek, Krátký, Mudra, Plašil - Čech, Zorvan (55. Černý), Súkenník (58. Vlkanova), Schwarz - Pázler (87. Pajer), Žondra. Trenér: Havlíček.
Znojmo - Opava 2:1 (0:0)
Branky: 61. Šamánek z pen., 86. Teplý - 88. Kayamba. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Kubec. ŽK: Veselý, Štrombach, Javůrek, Čereda (všichni Znojmo). Diváci: 1250.
Znojmo: Veselý - Mezlík, Svozil, Javůrek, Mešaninov - Cihlář, Helísek, Lacko - Štrombach (71. Hladík), Šamánek (81. Čereda), Růsek (73. Teplý). Trenér: Balcárek
Opava: Fendrich - Simerský, Žídek, Hrabina, Čelůstka (67. Stříž) - Zavadil (83. Puškáč), Schaffartzik, Zapalač (74. Jurečka) - Kuzmanovič, Smola, Kayamba. Trenér: Skuhravý.