Opava - Varnsdorf 3:3Opava v druhé lize nedala penaltu a jen remizovala s Varnsdorfem

Fotbalisté Opavy v 11. kole druhé ligy utrpěli nečekanou ztrátu a doma jen remizovali s Varnsdorfem 3:3. Největší favorit na postup sice vede tabulku o bod před druhými Českými Budějovicemi, ale Dynamo může v případě nedělního vítězství v Sokolově poskočit do čela.

Petr Havlíček, trenér druholigové Vlašimi si prošel také sparťanskou akademií.

Opavě vůbec nevyšel úvod a po dvou gólech Klobásy po půlhodině senzačně prohrávala 0:2. Domácí pak na přelomu poločasů srovnali a chvíli nato měli jedinečnou šanci jít do vedení, jenže Schaffartzik neproměnil ani opakovanou penaltu.

Varnsdorf vzápětí znovu získal náskok, Opava pak z velkého tlaku v 83. minutě srovnala, ale vítěznou trefu už nepřidala ani v sedmiminutovém nastavení. Hosté stále jako jediní čekají v druholigové sezoně na výhru a s šesti body za stejný počet remíz jsou poslední v tabulce.

Pardubice porazily Vlašim 2:0 a po třetím vítězství za sebou se v tabulce bodově dotáhly na druhé České Budějovice. Východočeský celek vedl už od osmé minuty, kdy si míč ve vápně zpracoval Petráň a poslal ho od tyče do sítě.

Domácí pak přečkali Vodhánělovo břevno a po chybě brankáře Nguyena zvýšil jejich náskok Ladra. Vlašim se neprosadila ani v závěru, kdy pardubický gólman Knobloch zneškodnil Štochlovu příležitost.

Třetí bodovou ztrátu za sebou utrpěl jeden ze spolufavoritů soutěže Hradec Králové. "Votroci", kteří v minulé sezoně sestoupili z nejvyšší soutěže, remizovali ve Frýdku-Místku bez branek a jsou až osmí s šestibodovým mankem na vedoucí Opavu.

Po pěti kolech prohrál Třinec, který podlehl 0:1 na půdě Táborska. O výhře jihočeského celku rozhodl v 73. minutě Matej Mršič. Hosté tak nevyužili šanci aspoň na nějakou dobu poskočit do čela tabulky.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Vlašim 2:0 (2:0)
Branky: 8. Petráň, 34. Ladra. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Podaný. ŽK: Jeřábek, Petráň, Sokol - Piško, J. Štochl, Wiesner, Fotr. Diváci: 718.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn - Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek (64. Sokol) - Petráň (88. Rybička), P. Černý (75. Mužík). Trenér: Novotný
Vlašim: Nguyen - Piško, Wiesner, J. Štochl, Tusjak - Vodháněl, Janda, Hašek, Kadlec (70. Jeslínek) - Fotr, Hadaščok. Trenér: Havlíček
Frýdek-Místek - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Koval, Fišer. ŽK: Slaninka, Literák - Pajer, Shejbal, Schwarz. ČK: 90.+2 Žondra (Hradec). Diváci: 436.
Frýdek: Buček - Švrček, Literák, Pielorz, Slaninka - Willwéber, Bilič (85. Krčula) - Varadi (80. Velička), Ondráček, Biolek (61. Grussmann) - Kovařík. Trenér: Josef Petřík st.
Hradec: Ottmar - Pajer, Nosek, Bederka, Knejzlík - Schwarz, Černý, Zorvan (64. Žondra) - Shejbal (89. Vlkanova), Martan (80. Súkenník) - Pázler. Trenér: Havlíček.
Táborsko - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 73. Mršič. Rozhodčí: Slabý - Melichar, Vitner. ŽK: Janoščin (Třinec). Diváci: 592.
Táborsko: Toma - Souček (77. Blecha), Navrátil, Hell, Klusák - Kučera - Prošek, Nešický (90. Kostka), Štohanzl (81. Kopřiva), Mršič - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Bedecs, Janoščin - Ižvolt (77. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Reintam (28. Janošík), Šumbera - Juřena (61. Dedič). Trenér: Neček.
Opava - Varnsdorf 3:3 (1:2)
Branky: 37. Kuzmanovič, 48. Puškáč, 83. Simerský - 15. a 29. Klobása, 58. Durdevič. Rozhodčí: Adámková - Boček, Lakomý. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Klobása, Breda, Zbrožek, Samoel, Šulc. Diváci: 2916.
Opava: Fendrich - Simerský, Radič (46. Puškáč), Žídek - Kuzmanovič, Schaffartzik, Jursa, Zapalač - Kayamba (84. Stříž), Smola, Jurečka (76. Zavadil). Trenér: Skuhravý
Varnsdorf: Samoel - Zbrožek, Zieris, Chlumecký, Bílek - Klobása (80. Barac), Breda, Bláha (66. Šulc), Kocourek (66. Dordič) - Da Silva, Durdevič. Trenér: Frťala.