Znojmo - Budějovice 1:1České Budějovice po remíze ve Znojmě zůstaly druhé ve FNL

Fotbalisté Českých Budějovic v 11. kole druhé ligy remizovali 1:1 ve Znojmě. Jihočeši nevyužili sobotní ztráty vedoucí Opavy a zůstali o skóre na druhém místě tabulky.

Budějovice poslal do vedení ve 13. minutě z dorážky volný Wermke. Už za tři minuty odpověděl přízemní ranou Růsek. Hosté si pak vypracovali víc šancí, ale Znojmo několikrát podržel brankář Veselý.

V nastavení byl ještě vyloučen budějovický záložník Pešek po druhé žluté kartě. Dynamo tak prodloužilo sérii bez porážky ve FNL na čtyři zápasy.

Olympia zvítězila v Sokolově 3:1, neprohrála už šest kol a poskočila na pátou pozici; nováček soutěže má navíc zápas k dobru. Domácí poslal do vedení ve 20. minutě z penalty Glaser. Rychlé vyrovnání zařídil Žežulka, který navíc krátce po pauze otočil skóre. V 57. minutě zvýšil Katidis z dalšího pokutového kopu. Chvíli nato byl po druhé žluté kartě vyloučen Hejný, ale Olympia i v oslabení náskok udržela.

Fotbalová národní liga - 11. kolo:
1. SC Znojmo - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky: 16. Růsek - 13. Wermke. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Kotalík. ŽK: Lacko, Šamánek, Štrombach - Řezáč, Javorek, Wermke, Pešek. ČK: 90.+2 Pešek. Diváci: 678.
Znojmo: Veselý - Svozil (46. Malár), Mezlík, Helísek, Cihlář - Machuča, Lacko, Štrombach (70. Hladík), Javůrek - Šamánek (78. Teplý), Růsek. Trenér: Balcárek.
Č. Budějovice: Staněk - Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský - Wermke (83. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek - Mashike Sukisa (90.+2 Kadula), Táborský (81. Benát). Trenéři: Lerch a Horejš.
Baník Sokolov - Olympia Praha 1:3 (1:1)
Branky: 20. Glaser z pen. - 28. a 48. Žežulka, 57. Katidis z pen. Rozhodčí: Mikyska - Vlasjuk, Novák. ŽK: Hlavatý, Machek, Strada, Glaser - Opluštil, Hejný, Jukl, Frizoni. ČK: 62. Hejný. Diváci: 1030
Sokolov: Bolek - Strada, Tůma (46. O. Ševčík), Mráz, Mejdr - Machek, Glaser - Kosak, Hlavatý (58. Přeučil), Končal (25. Provod) - F. Dvořák. Trenéři: Hejret a Horváth.
Olympia: Soukup - Rothe, Opluštil, Žežulka - Frizoni, Vopat (90.+3 Kuťák), Verner, Jukl - Katidis, Hejný, Ruml (40. Dordevič, 90. Bareš). Trenér: Sazima.