Budějovice - Příbram 1:2Opava i Příbram vyhrály ve druhé lize posedmé za sebou

Fotbalisté Opavy a Příbrami udělali další krok k návratu do nejvyšší soutěže. Slezané dnes vyhráli 1:0 v Pardubicích a na prvním místě druhé ligy je od nepostupových příček dělí dvanáct bodů. Druzí Středočeši mají po vítězství 2:1 v Českých Budějovicích od třetího místa odstup sedmi bodů.

Fotbalisté Opavy se radují z gólu (ilustrační foto).

V prvním poločase si vypracovali víc šancí Pardubičtí, ale Petráň nejprve hlavičkoval těsně vedle a pak ho vychytal Šrom. Brankář Opavy zlikvidoval i Mužíkovu střelu. Hostům ale vyšel vstup do druhé půle a v 50. minutě se po Smolově přihrávce prosadil kapitán Kuzmanovič.

Domácí vyrovnat nedokázali a zůstali v tabulce čtvrtí. Opavští prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů, navíc popáté v řadě neinkasovali.

Příbram na hřišti šestých Budějovic vedla po brance Grajciara, ale domácí ještě do přestávky vyrovnali. Rozhodnutí přinesla až 90. minuta, ve které hostům zařídil sedmou výhru za sebou Slepička. Od první Opavy dělí středočeský celek pět bodů a sedm od třetího Hradce Králové, který dnes vyhrál 4:1 ve Vlašimi.

Frýdek-Místek otočil zápas na Žižkově a po výhře 2:1 opustil sestupové pásmo. Pražané skórovali už v osmé minutě zásluhou Štípka. Hosté brzy převzali iniciativu, ale zahazovali velké šance. Až v 66. minutě vyrovnal krátce po příchodu na hřiště Varadi.

Situaci pak Žižkovu zkomplikoval střídající Musa, který udeřil soupeře do obličeje a dostal rovnou červenou kartu. Frýdečtí využili přesilovku v 76. minutě, kdy skóroval Tandir.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Pardubice - SFC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 50. Kuzmanovič. Rozhodčí: Marek - Myška, Batík. ŽK: Kopřiva, Prosek - Svozil, Simerský, Smola. Diváci: 967
Pardubice: Knobloch - Prosek, Kopřiva, Šejvl, Čelůstka - Fousek, Jeřábek, Řezníček, Mužík (78. Sokol) - Černý (76. Kovář) - Petráň. Trenér: Novotný
Opava: Šrom - Svozil, Žídek, Simerský - Kayamba (86. Hrabina), Schaffartzik, Zavadil, Kuzmanovič (88. Jurečka), Pospěch - Puškáč (76. Jursa), Smola. Trenér: Skuhravý
Viktoria Žižkov - MFK Frýdek-Místek 1:2 (1:0)
Branky: 8. Štípek - 66. Varadi, 76. Tandir. Rozhodčí: Matějček - Hock, Vitner. ŽK: Urbanec - Dramé, Slaninka, Mozol, Varadi. ČK: 73. Musa (Žižkov). Diváci: 1052
Žižkov: Hrubeš - Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský - Podrazký (61. Musa), Pavlata, Batioja (58. Čermák) - Štípek (78. Trávníček), Kuchta, Urbanec. Trenér: Pilný
Frýdek-Místek: Buček - Švrček, Gáč, Mravec (75. Literák), Dramé - Hruška (46. Mozol), Slaninka - Willwéber (65. Varadi), Šumský, Krčula - Tandir. Trenér: Pulpit.
Znojmo - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 83. Vávra. Rozhodčí: Mikyska - Podaný, Lakomý. ŽK: Vašíček, Machuča - Silný, Machek, Přeučil, Mráz, Jakub Dvořák II. Diváci: 510.
Znojmo: Veselý - Mezlík (23. Malár), Avdič, Helísek, Pospíšil - Lacko, Javůrek, Ambrozek - Teplý (62. Štrombach), Vašíček, Šamánek (79. Machuča). Trenér: Kalvoda.
Sokolov: Belaň - Mráz, Čihák, Končal, Machek - Glaser, Rychnovský (64. Kosak), Strada - Silný (58. Vávra), Jakub Dvořák II., Přeučil (86. O. Ševčík). Trenéři: Hejret a Horváth.
Vlašim - Hradec Králové 1:4 (0:3)
Branky: 46. Badocha - 13. Vlkanova, 31. Pázler, 39. Urma, 88. Zorvan. Rozhodčí: Rejžek - Fišek, Kubec. ŽK: Piško, Fotr - Schwarz, Kvída, Janoušek. Diváci: 584.
Vlašim: Řehák - Kadlec, Piško, Štochl, Tusjak - Plachý, Vodháněl, Badocha, Mareček (79. Březina) - Hadaščok, Fotr (67. Dao). Trenér: P. Havlíček.
Hradec: Ottmar - Černý, Kvída, Čech (67. Plašil), Urma - Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (64. Zorvan) - Pázler (83. Pajer), Vlkanova. Trenér: K. Havlíček.
Varnsdorf - Olympia Praha 2:1 (1:1)
Branky: 23. Dordič, 78. Šup - 15. Katidis. Rozhodčí: Dubravský - Ratajová, Vít. ŽK: Kozma, Klobása, Bílek - Fišl, Keita, Katidis, Hejný, Vasiliu. Diváci: 751.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Zieris, Kouřil, Chlumecký - Barac (60. Rudnytskyy), Kozma, Durdevič (79. Bílek), Bláha, Dordič - Klobása (73. Šup). Trenér: Frťala.
Olympia: Stejskal - Mišůn, Mulazimis, Rothe, Broukal - Verner, Frizoni, Vasiliu, Fišl (80. Hejný) - Katidis (81. Jukl), Keita. Trenér: Pařízek.
České Budějovice - Příbram 1:2 (1:1)
Branky: 30. Hašek - 18. Grajciar, 90. Slepička. Rozhodčí: Zelinka - Pfeifer, Polák. ŽK: P. Novák, Čavoš - Zápotočný, Matoušek. Diváci: 1397.
Č. Budějovice: Staněk - Nitrianský, Havel, P. Novák, Kladrubský - Čavoš (88. Táborský), Javorek - Wermke (73. Puchel), Hašek, Pešek - Sukisa. Trenér: Lerch.
Příbram: Boháč - Zápotočný, Tregler, Kodr, Skácel - Hlúpik (69. Průcha), Grajciar, Květ, Matoušek - Ayong (59. Slepička), Fantiš (86. Antwi). Trenér: Csaplár.