Třinec - Táborsko 5:1Fotbalisté Třince deklasovali Táborsko

Fotbalisté Třince v 25. kole druhé ligy rozdrtili Táborsko 5:1. Slezané zvítězili podruhé za sebou a na čtvrtém místě tabulky se bodově dotáhli na třetí Pardubice, které prohrály 1:3 ve Vlašimi.

Táborsko sice vedlo od šesté minuty po Proškově trefě, ale pak už dominoval Třinec. Do 16. minuty domácí otočili stav a po pauze přidali další tři góly. Dvakrát se v utkání prosadili Šumbera s Dedičem. Táborsko utrpělo třetí porážku za sebou a je třinácté čtyři body od sestupových pozic.

V druhém dopoledním utkání vyhrál Sokolov na stadionu Olympie Praha 1:0. Zápas rozhodl Kosak, jehož centr na začátku druhého poločasu překvapivě zapadl k tyči.

Hosté se po druhém vítězství za sebou bodově dotáhli na šesté České Budějovice, naopak Pražané prohráli počtvrté za posledních pět kol. Přesto mají před sestupovými příčkami zatím relativně bezpečný osmibodový náskok.

Pardubice ve Vlašimi utrpěly první porážku po předchozích třech výhrách. Ráz utkání určilo vyloučení brankáře hostů Knoblocha, které po půlhodině dvěma góly potrestali Vodháněl a Dao.

Pardubický Černý po přestávce sice z penalty snížil, ale v 78. minutě byl jako druhý hráč hostů v utkání vyloučen Šejvl a dvojnásobnou přesilovku zužitkoval krátce před koncem střídající Ivanko-Macej. Vlašim zvítězila poprvé po šesti kolech a v tabulce je devátá.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Táborsko 5:1 (2:1)
Branky: 11. a 62. Šumbera, 70. a 76. Dedič, 16. Juřena - 6. Prošek. Rozhodčí: Adámková - Blažej, Podaný. ŽK: Zavadil (Táborsko). Diváci: 724.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Masař (44. Janošík) - Buchvaldek (72. Joukl), Samiec, Vaněk, Šumbera - Juřena (79. Cienciala), Dedič. Trenér: Neček.
Táborsko: Toma - Prošek (89. Vozihnoj), Klusák, Navrátil, Zavadil (60. Vandas) - Kučera, Nešický, Šandera (77. Souček), Ngimbi, Mršič - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Olympia Praha - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 49. Kosak. Rozhodčí: Mrázek - Polák, Batík. ŽK: Jukl - Vávra, Glaser, Mejdr, Přeučil. Diváci: 207.
Olympia: Stejskal - Mulazimis, Rothe, Broukal, Frizoni - Jukl, Verner, Ruml (79. Fišl), Giditz, Liener (53. Michlík) - Hejný. Trenér: Ivanir.
Sokolov: Bolek - Mejdr, Ševčík, Mráz, Čermák - Kosak, Dvořák, Hlavatý (66. Machek), Přeučil (73. Silný) - Glaser - Vávra (84. Strada). Trenéři: Hejret a Horváth.
Vlašim - Pardubice 3:1 (2:0)
Branky: 30. Vodháněl, 36. Dao, 88. Ivanko-Macej - 63. Černý z pen. Rozhodčí: Orel - Petřík, Kožár. ŽK: Dao, Mareček, Tusjak - Prosek, Šejvl, Jeřábek. ČK: 25. Knobloch (Pardubice), 79. Šejvl. Diváci: 449.
Vlašim: Řehák - Mareček, Štochl, Březina, Tusjak - Janda, Vodháněl, Skopec (90. Kadlec), Frýdek (67. Kučera) - Badocha, Dao (85. Ivanko-Macej). Trenér: Havlíček.
Pardubice: Knobloch - Šejvl, Čelůstka, Prosek, Řezníček - Jeřábek, Kovář, Fousek (46. Sokol), Huf (29. Šmíd) - Černý, Mužík (59. Novák). Trenér: Novotný.