ECHO BUNDESLIGY: Rekord z lavičky! Fantom Alcácer je nejlepším žolíkem v historii

Německá liga ještě není ve své polovině, útočník Dortmundu Paco Alcácer už ale vytvořil nový rekord soutěže. Jeho gól v úterním duelu v Düsseldorfu, kde si Borussia připsala první ligovou porážku v této sezoně, byl už desátým na podzim v roli střídajícího hráče. Branku španělského reprezentanta si můžete prohlédnout v přiloženém videu, navrch i sestřihy všech zbývajících úterních zápasů.

Sestřih utkání 16. kola Bundesligy Düsseldorf - DortmundVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Alcácer se stal prvním hráčem v historii bundesligy, který v jednom ročníku dosáhl jako žolík deseti branek. Dosavadní rekordní zápis patřil Nilsi Petersenovi z Freiburgu s devíti zásahy. Pětadvacetiletý útočník, který je v Dortmundu na hostování z Barcelony, vede s dvanácti trefami tabulku střelců bundesligy. Jeho počin je o to působivější, neboť se v základní sestavě objevil jen v polovině zápasů.

V Düsseldorfu šel na hřiště v 60. minutě, v závěru zmírnil porážku na půdě nováčka (1:2). Náskok dosavadního suveréna se sice zmenšil na šest bodů, titul podzimního mistra ale Dortmundu nikdo nevezme. Jeho přemožitel po druhé výhře za sebou opustil sestupové příčky. „Porazit současný Dortmund je fantastický úspěch," rozplýval se kouč Fortuny Düsseldorf Friedhelm Funkel.

Mönchengladbach–Norimberk 2:0. Ondřej Petrák odehrál v dresu hostů celý zápas, v závěru prvního poločasu fauloval ve vlastním pokutovém území, Hazard však penaltu neproměnil. Norimberk čeká v lize na výhru deset zápasů.

Sestřih utkání 16. kola Bundesligy Mönchengladbach - NorimberkVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Hertha Berlín–Augsburg 2:2. V 65. minuty přišel podpořit domácí ofenzívu Vladimír Darida, už od začátku druhé půle poslal kouč Augsburgu do hry Jana Morávka. Čeští záložníci na výsledku nic nezměnili.

Sestřih utkání 16. kola Bundesligy Hertha Berlín - AugsburgVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Wolfsburg-Stuttgart 2:0. Wolfsburg jede, v posledních pěti zápasech získal 13 bodů. K výhře nad Stuttgartem ho nasměroval hlavou Guilavogui, před přestávkou přidal druhý úder Weghorst. Jeho brance však předcházel těsný ofsajd domácího Gerhardta.

Sestřih utkání 16. kola Bundesligy Wolfsburg - StuttgartVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Německá fotbalová liga - 16. kolo
Úterý 18.12.
Mönchengladbach - Norimberk 2:0 (47. T. Hazard, 86. Pléa)
Düsseldorf - Dortmund 2:1 (22. Lukebakio, 56. Zimmer - 81. Alcácer)
Hertha Berlín - Augsburg 2:2 (28. Leckie, 31. Duda - 8. Hinteregger, 39. Ku Ča-čchol)
Wolfsburg - Stuttgart 2:0 (24. Guilavogui, 44. Weghorst)