Hannover - Brémy 0:1Pavlenka s Gebre Selassiem pomohli Brémám k těsné výhře

Berlín

Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě vyhrály v sobotním 18. kole německé fotbalové ligy v Hannoveru 1:0. Vedoucí Borussia Dortmund zvítězila v Lipsku 1:0 a uštědřila soupeři první domácí porážku v sezoně. Jan Morávek odehrál po zimní pauze v soutěži 74 minut za Augsburg, který podlehl 1:2 Düsseldorfu.

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Hannover - BrémyVideo: DIGI Sport

Brémy měly proti předposlednímu týmu tabulky více ze hry a ve 33. minutě se ujaly vedení. Eggesteinův centr prodloužil patičkou Harnik a Rashica uklidil odražený míč do odkryté branky. Pavlenka vyřešil ve druhé půli jednu nebezpečnou situaci, když po chybě obrany musel včas vystartovat proti Fossumovi. Werder si už první výhru po třech zápasech vzít nenechal.

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Lipsko - DortmundVideo: DIGI Sport

Dortmund se ve šlágru musel obejít bez kapitána Reuse, od něhož pásku poprvé převzal při svém 200. startu v základní sestavě Borussie obránce Piszczek. I bez druhého nejlepšího střelce týmu se lídr tabulky prosadil. Rozhodl Witsel, který napálil míč po rohu pod břevno Gulácsiho brány.

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Leverkusen - MönchengladbachVideo: DIGI Sport

Dortmund v tabulce drží šestibodový náskok na druhý Bayern. O další tři body méně má Mönchengladbach, který zvítězil 1:0 v Leverkusenu. Branku dal v 37. minutě křížnou střelou Pléa. Francouzský útočník dal v této sezoně už osm gólů na hřištích soupeřů, nikdo v lize nemá lepší bilanci.

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Eintracht Frankfurt - FreiburgVideo: DIGI Sport

Frankfurt třemi góly z prvního poločasu porazil Freiburg 3:1 a přiblížil se na jediný bod ke čtvrtému Lipsku. V rozmezí devíti minut se trefili Haller, Rebič a Jovič. Jednadvacetiletý srbský reprezentant Jovič se 13. brankou osamostatnil v čele tabulky střelců.

Hosté po změně stran už jen snížili gólem Petersena. Eintracht vyhrál po dvou zápasech a upevnil si umístění na pohárových příčkách.

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Stuttgart - MohučVideo: DIGI Sport

Sestřih utkání 18. kola Bundesligy Augsburg - DüsseldorfVideo: DIGI Sport

Německá fotbalová liga - 18. kolo
Augsburg - Düsseldorf 1:2 (64. Schmid - 45. Ducksch, 89. Raman)
Eintracht Frankfurt - Freiburg 3:1 (36. Haller, 40. Rebič, 45. Jovič - 69. Petersen)
Hannover - Brémy 0:1 (32. Rashica)
Leverkusen - Mönchengladbach 0:1 (37. Pléa)
Stuttgart - Mohuč 2:3 (83. González, 85. Kempf - 22. vlastní Ascacibar, 28. Mateta, 72. Hack)
Lipsko - Dortmund 0:1 (20. Witsel)