Augsburg - Dortmund 2:1Dortmund nečekaně prohrál v Augsburgu a dal šanci Bayernu

Berlín/Praha

Vedoucí tým německé fotbalové ligy Dortmund v předehrávce 24. kola překvapivě podlehl 1:2 na hřišti o záchranu bojujícího Augsburgu, v jehož sestavě chyběl zraněný český záložník Jan Morávek. Borussia tak nabídla svému pronásledovateli Bayernu Mnichov, aby se na ni v sobotu v případě vítězství v Mönchengladbachu bodově dotáhl.

Sestřih utkání 24. kola německé fotbalové ligy Augsburg - Dortmund (2:1)Video: DIGI Sport, DIGI Sport

Do sestavy Dortmundu se po měsíční pauze způsobené zraněním vrátil kapitán a nejlepší střelec Marco Reus, hvězdou utkání byl však domácí útočník Či Tong-won. Korejský reprezentant, jenž se před pěti lety marně snažil prosadit do hlavního týmu Borussie, vstřelil oba góly Augsburgu.

Poprvé se Či Tong-won prosadil ve 24. minutě nadvakrát z malého vápna a favorizované hosty zaskočil podruhé v 68. minutě jemnou technickou střelou přes gólmana Romana Bürkiho. Dortmundu dal naději snížením v 81. minutě španělský náhradník Paco Alcácer, ale na jeho 13. gól v sezoně už žádný hráč Borussie nenavázal.

Patnáctý Augsburg uspěl po třech porážkách a má pětibodový náskok před Stuttgartem, který figuruje na barážové příčce.