Německo

Živě

Senzace byla blízko, Bayern však nakonec v pohárovém dramatu udolal soka z druhé ligy

3. dubna 2019 20:35 - Mnichov
(Aktualizováno: 3. dubna 2019 22:47)

Fotbalisté Bayernu Mnichov až po velkém boji postoupili do semifinále Německého poháru. Bavorský favorit v dramatickém čtvrtfinálovém utkání doma v dlouhém oslabení udolal druholigový Heidenheim 5:4. Ve druhém středečním duelu Schalke prohrálo doma s Werderem Brémy 0:2. Postup hostům vychytal český gólman Jiří Pavlenka.

Matthias Schrader, ČTK/AP

Bayern poslal do vedení ve 12. minutě Goretzka, ale jeho spoluhráč Süle vzápětí dostal červenou kartu. Hosté do poločasu využili početní výhodu a otočili skóre po gólech Glatzela a Schnatterera.

Němečtí mistři po změně stran přidali a mezi 53. a 65. minutou se prosadili Müller, střídající Lewandowski a Gnabry. Hráči Heidenheimu se ani za stavu 2:4 nevzdali: Glatzel nejprve snížil a v 77. minutě z penalty dokonal hattrick. Bayern však větší blamáž nepřipustil a v 84. minutě zápas rozhodl Lewandowski rovněž z pokutového kopu.

Fotbalový Německý pohár - čtvrtfinále:
Bayern Mnichov - Heidenheim 5:4 (55. a 84. z pen. Lewandowski, 12. Goretzka, 53. Müller, 66. Gnabry - 26., 74. a 77. z pen. Glatzel, 39. Schnatterer),
Schalke 04 - Werder Brémy 0:2 (65. Rashica, 72. Klaassen)

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.